Hned po smrti to přijde. Rozklad lidského těla začíná posledním vydechnutím

Na svou vlastní smrt většina lidí nechce ani pomyslet. Mnozí se bojí nejen smrti samotné, ale také toho, co vlastně po smrti bude. Víte například, jak se bude vaše tělo rozkládat postupně během let? Jestli jste nad tím někdy přemýšleli, možná dostanete odpověď na otázky, které vás pálí. Co se s tělem děje po smrti a jak bude vypadat během několika let?

Co se uvnitř těla děje?

Jestliže člověk zemře, objeví se na jeho těle posmrtné skvrny, které jsou viditelné již několik hodin po smrti. Některé se mohou objevit, i když je člověk stále naživu, ale jeho smrt se blíží. V okamžiku, kdy nastane smrt, přestane proudit krev. Díky některým změnám v těle pak mohou odborníci určit, v kolik hodin přesně nastala smrt. Hodí se to především v případech, kdy je člověk zavražděn a hledá se vrah.

Po smrti je tělo ochablé, svaly nefungují. Proto se velmi často objevují stopy po močení nebo defekace. Je to zcela normální jev. Po několika hodinách se ale může stát, že se svaly budou ještě chvět. Pohyb končetinami nebo úsměv na tváři mrtvoly tak nejsou nic neobvyklého. Až poté nastane rozklad celého těla. Je to ale velmi dlouhý proces, který může trvat i roky, pokud se tělo uloží na místo, které proces rozkladu zpomalí.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky milují hlazení, dotyk kočičí srsti ale působí dobře i na člověka
Zdroj obrázku: Freepik

Znáte příčinu smrti?

Po několik měsíců pak mohou hnít nejen orgány, ale také kůže, kosti a další části lidského těla. Než se rozloží úplně, může to trvat až 3–4 roky. Je ale několik faktorů, které ovlivňují dobu rozkladu. Nejen počasí, ale také místo, ve kterém se bude tělo nacházet. Rozklad bude nejrychlejší v případě, že bude tělo uložené na místě, kde je od 21 do 38 stupňů Celsia.

Prvním příznakem, který určí, že se tělo bude rozkládat, je změna barvy kůže. Kromě toho se ale ukážou také další nezvyklosti. Tělo se bude roztahovat, hlavně v oblasti břicha nebo jazyka. Kromě toho se pak bude vrchní vrstva kůže oddělovat od zbytku těla a je možné snadno vytrhnout vlasy nebo nehty.

Zdroj: https://www.bbc.com/future/article/20150508-what-happens-after-we-die