Jakou změnu ve stravování udělat, abyste se dožili vysokého věku?

Spousta lidí chce žít dlouhý a krásný život. Bohužel ale většina z nich si vůbec neuvědomuje, že to záleží především na nich a na jejich přístupu nejen ke stravě, ale také cvičení. Právě strava je ale faktorem, který náš život velmi ovlivňuje. Pokud nedbáte na zdravý životní styl, nemůžete se divit, že se již v brzkém věku objeví zdravotní komplikace, které mohou vést až ke smrti.

V případě mrtvice musíte změnit jídelníček

Jestli vám lékař pohrozil tím, že vás může postihnout mrtvice, určitě na nic nečekejte. Okamžitě z jídelníčku vyřaďte červené maso a hlavně sladkosti. Zmírníte tím vysoký tlak, zmenší se šance na to dostat cukrovku. Hlavně se ale zbavíte nepříjemností, které nezdravý styl doprovází. Jídelníček by měl obsahovat pouze zdravé, ale také chutné věci, protože chceme, abyste si i nadále život užívali.

Mohlo by vás zajímat:  Hypertenzi prozradí i nenápadné příznaky. Bolest v očích a ospalost jsou jen některé z nich

Bílkoviny získáte nejen z červeného masa, ale také z fazolí, které jsou velmi doporučované, co se týče zdravého životního stylu. Důležité jsou hlavně černé, které jsou velmi bohaté na vitaminy a minerály a jsou vhodné pro náš mozek. Můžete si připravit například pastu s černými fazolemi.

Batáty jsou skvělými potravinami, které vás mohou zachránit

Znáte sladké brambory? Jmenují se batáty a málokdo jim přikládá ohledně zdraví takový význam. Jsou ale nejen velmi chutné, ale také zdraví prospěšné. Obsahují totiž vitamin PP, který ovlivňuje funkci našeho mozku. Můžete je uvařit nebo upéct, hodí se do salátů a polévek. Banány miluje snad každý. Obsahují spoustu minerálů a vitaminů, jsou také plné hořčíku.

Mohlo by vás zajímat:  Krátká videa poskytují rychlou zábavu. V dlouhodobém horizontu nepřinášejí nic pozitivního

Bobule můžete „zobat“ po celý rok. Borůvky chrání před mrtvicí, protože zabraňují vzniku zánětu v tepnách a celkově jsou našemu srdci velmi prospěšné. Proto se nebojte je jíst také v zimních měsících, i když jsou trochu dražší. Zařaďte je do každodenní stravy a sledujte, jak se vylepšíte kondici a své zdraví.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/nutritional-needs-and-aging