Dobře se obléknout nemusí skončit dobře. Některé barvy přitáhnou nechtěnou pozornost

Teplé počasí vybízí k výběru barevného oblečení. Je to zapříčiněno hlavně tím, že má hned každý lepší náladu díky slunečnému počasí, než když je zataženo, prší, sněží nebo je větrno. Pokud máte smysl pro módu, určitě víte, co vám bude ladit k opálené pokožce nebo naopak. Jenomže pozor, ono se totiž může stát, že dokonale vybraný outfit se může změnit v nepříjemnost a přivábit nechtěnou společnost.

Letní období vybízí k oblékání výraznějších barev, než je tomu v zimních měsících. Některé barvy, zejména ty jasnější, přitahují také hmyz. Jak se oblékat, abychom se ubránili před mouchami, komáry či klíšťaty?

Jaké barvy přitahují klíšťata?

Začneme těmi nejhoršími, kterými jsou klíšťata. Tito nezmaři jsou nebezpeční pro lidi a zvířata zejména proto, že hrozí tyto nákazy:

  • babezióza,
  • lymská borelióza,
  • anaplazmóza,
  • erlichióza,
  • klíšťová encefalitida.
Mohlo by vás zajímat:  Jaký vliv mají videohry na naše zdraví?

Jak vidíte, tento seznam nemocí vypadá velice nebezpečně. Co můžeme ovlivnit, to je barva našeho oblečení. Klíšťata totiž přitahují jasné barvy. Jedná se o docela zajímavou skutečnost, jelikož jsou tito pavoukovci téměř slepí. Takže si zkuste obléci bílé triko, kde klíště půjde velice snadno identifikovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké barvy přitahují komáry?

Komáři jsou hned po klíšťatech dalším otravným hmyzem, kterým nechceme být napadeni. Většinou jsme otrávení, už jen když slyšíme nepříjemný bzučící zvuk, a poté ucítíme svědivou reakci. Pokud se chcete vyhnout komárům, zkuste se vyhnout barevnému oblečení. Sem patří červená, oranžová, černá a světle modrá barva.

Co platí na mouchy?

Největším lákadlem pro mouchy je žlutá barva. Určitě jste už zažili triko, které bylo docela slušně obsypáno tímto hmyzem. Takže pokud máte v plánu navštívit přírodu, vyplatí se obléci na sebe tlumené pastelové barvy. Barva oblečení není jediným, co může odpudit hmyz. Jedná se také o správný druh oblečení, které bude mít dlouhé nohavice a dlouhé rukávy, abyste zamezili přístupu těmto neřádům na pokožku. Nezapomeňte také na pokrývku hlavy.

Mohlo by vás zajímat:  Co by vám nemělo chybět v domácí lékárničce?

Co rozhodně nedělat? Nepoužívejte sladký parfém. Ten totiž hmyz velmi přitahuje a pokoj vám zaručeně nedá.

Zdroj: https://www.fox13news.com/news/mosquitoes-may-be-more-attracted-to-certain-clothing-colors-new-study-finds