Chytré technologie pomohou ušetřit za energie nejen během nadcházející zimy

Předchozí rok raketově vyletěly ceny energií. Mnoho lidí se tak ocitlo v problémech, jiní museli sáhnout hluboko do úspor. Situace oproti předchozímu roku je o něco lepší, ale zima teprve přijde. Jak nezůstat zaskočený a připravit se co nejlépe na další topnou sezónu? Odpověď leží v investicích do chytrých zařízení, která vám pomohou uspořit peníze.

Detektor úniku tepla

Leckdy netušíte, kolikrát a jakým směrem vám mohou unikat peníze, respektive teplo. V tomto případě vám skvěle poslouží detektory úniku tepla. Tyto věcičky fungují na principu načtení okolní teploty a podle této teploty dokážou určit, kudy teplo uniká. Výsledek může být překvapující natolik, že po zaizolování problémových míst ušetříte nemalý finanční obnos. Určitě se vyplatí investovat do takového typu zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  ChatGPT dokáže dobře poradit také v oblasti zdravého životního stylu

Ušetřete prostřednictvím chytrého termostatu

Pořiďte si chytré termostaty pro další úsporu v domácnosti. Senzory můžete rozmístit po domácnosti a ty vás následně budou informovat, kde ušetřit. Podle dostupných recenzí lze s kvalitními termostaty ušetřit až 20 % energií, což už stojí za to. Nečekejte na nic a přemýšlejte o této investici, zima se blíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Vypněte zapojený spotřebič, ačkoliv nejste v domácnosti

Zásuvky jsou zdrojem elektrické energie pro zapojení spotřebičů v místnostech budov. Některé prodlužovací zásuvky jsou vybaveny vypínačem, abychom mohli vypnout všechny zapojené spotřebiče najednou. Věděli jste ale, že existují ještě dálkově ovladatelné chytré zásuvky? Jediné, co budete potřebovat, je mobilní aplikace a chytrý telefon. Prostřednictvím aplikace tak snadno zjistíte, zda jste nenechali omylem nějaký spotřebič zapnutý, který můžete na dálku vypnout.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřete na vytápění plynem pomocí jednoduchých triků. I malé změny se do vyúčtování promítnou

Inteligentní senzory

Zapínání a zhasínání světel můžou být pro někoho problém. Vše dokáže vyřešit automatický senzor detekující pohyb. Pokud delší dobu nevidí pohyb, automaticky zhasne světlo. Ročně vám může tato vychytávka ušetřit spoustu peněz. Inteligentní světla a snímače můžete ovládat také prostřednictvím chytrého telefonu a mobilní aplikace.

Zdroj: https://www.racv.com.au/royalauto/sustainability/energy/money-saving-smart-home-devices.html