Každoroční boj s plevelem je zbytečný. Domácí prostředky s ním zatočí jednou provždy

Plevel je postrachem všech zahrádkářů, a jakmile se v záhonu objeví, proklínají ho. Často je obtížné a časově náročné se plevele jednou provždy zbavit. Plevel je na zahradě nežádoucí, jelikož odebírá živiny a vodu rostlinám, které účelově pěstujeme. Na trhu existuje spousta přípravků, které v boji proti plevelu můžeme použít. Nicméně i prostředky, které máte doma, jsou vysoce účinné a navíc levné.

Pomůže obyčejná kuchyňská sůl

Sůl je chemikálií, kterou má doma opravdu každý. Navíc se běžně používá pro boj s plevelem na zahrádce. Jedná se o velmi levný a ekologický prostředek s devastujícími účinky na nežádoucí rostliny v naší zahrádce. Sůl je možné použít ke zničení a zabránění dalšího růstu plevele mezi dlažebními kostkami. Spáry mezi dlaždicemi stačí posypat solí a od plevele bude klid. Sůl lze využít i pro boj s nežádoucími rostlinami přímo v záhonu. Připravte si roztok soli a vody v poměru 2 : 1 a plevel s ním pravidelně zalévejte. Během pár dní rostlina uschne.

Mohlo by vás zajímat:  Klíče ponechané v zamčených dveřích bezpečnost před zloději nezvyšují
Zdroj obrázku: Freepik

Octový postřik pro boj s plevelem

Postřik roztokem z octa je pro boj s plevelem ještě účinnější než použití soli. Během provádění postřiku plevele však dbejte na to, aby se postřik nedostal na plodiny, které účelově pěstujete. Ocet by mohl způsobit jejich poškození a případně i uvadnutí. Příprava octového roztoku je jednoduchá. Stačí do vody přimíchat ocet v poměru 2 : 1 a nalít roztok do tlakového rozprašovače. Nejlepší je postřik octem provádět za slunečných dní, jelikož sluneční svit zvyšuje účinnost octa a plevel dříve zaschne. Postřik provádějte jednou týdně, dokud nežádoucí rostliny zcela nezmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky pomohou k čistému a svěžímu domovu

Dřevěný popel

Posledním přípravkem k zneškodnění plevele na zahrádce je dřevěný popel. Dřevěný popel by měl být k plevelu nasypán přímo a nejlépe ve dnech bez větru. Tato regulace plevele je nejúčinnější na acidofilní druhy rostlin, jelikož právě těmto rostlinám se složení popela nelíbí. Použití dřevěného uhlí je účinnou a ekologickou metodou, která zlepší kvalitu půdy na záhonu.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/12-natural-ways-to-kill-weeds-45747