Hory jsou plné nezkušených machýrků. Správná příprava na lyžování přitom není složitá, ale nikoho většinou nebaví

Lyžařská sezóna je v plném proudu a sjezdovky jsou plné všech milovníků tohoto zimního sportu. Než ale vyrazíte na lyže, vyplatí se myslet na profesionální vybavení. Dbejte na svou bezpečnost na svahu a pamatujte, že vaše zdraví by vždy mělo být na prvním místě a nevyplácí se riskovat. Pokud jste dlouho nelyžovali, jistě se vám bude hodit pár lekcí s instruktorem navíc. Jak si zorganizovat bezpečný a úspěšný výlet?

Nezapomeňte na rozcvičku

Je klíčové své tělo před lyžováním pořádně připravit. Správný strečink a výkonová cvičení jsou před začátkem sezóny zásadní. Přemýšlejte o nákupu permanentky do posilovny nebo bazénu, kde se trochu dostanete do kondice. Pokud jste byli na lyžích naposledy před pár lety, vyplatí se dokoupit lekce u instruktora. Snadněji si připomenete to, co už si možná tolik nepamatujete a nebudete riskovat zbytečná zranění.

Dbejte na svou bezpečnost

Zásadní je zakoupení připojištění na celou dobu pobytu na horách. Lyžování je docela nebezpečný sport, protože nikdy nevíte, co se vám na sjezdovce může stát. V případě nehody budete díky připojištění chráněni finančně i zdravotně. Pojistný balíček obsahuje všechny potřebné položky, které vám v případě nehody usnadní řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlá chůze prodlužuje život až o 20 let. Stačí 10 minut denně

Zaměřte se na vybavení

Profesionální lyžařské vybavení je velmi důležité. Musí zajistit bezpečnost a pohodlí při jízdě. Vybírejte lyže, které jsou přizpůsobené vaší výšce a váze. Přímo na sjezdovkách jsou půjčovny lyží, kde si případně můžete chybějící vybavení vypůjčit:

  • pohodlné boty,
  • teplá kombinéza,
  • rukavice,
  • helmu s ochranným certifikátem,
  • brýle s UV filtrem

Pohodlí při lyžování je velmi důležité a umožňuje užít si lyžování pohodlně a bezpečně.

Na svah s rozumem

Sjezdovky se liší svou délkou a náročností. Pokud se na lyže vracíte po pauze, je lepší začít nejprve na snadnějších sjezdovkách. Rozhodně se vyhněte černě označeným sjezdovkám, které jsou skutečně jen pro opravdové mistry.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/lifestyle/5-exercises-will-prep-your-body-ski-trip-ncna1115406