Vyčistěte si játra zcela přírodním způsobem a posilněte své zdraví

Játra se starají o toxiny ve vašem těle. Je na ně kladen obrovský tlak, aby fungovaly správně, a nikdo z nás se bez nich neobejde. Z tohoto důvodu bychom se o ně měli starat a poskytnout jim alespoň jednou za čas pořádný detox, aby se nádherně pročistila. Úplně stačí, když budete pít po dobu 14 dnů sklenici čerstvě vymačkané mrkvové nebo řepné šťávy denně. Jde o skvělou očistnou kůru, kterou zvládne dodržovat úplně každý.

Pampeliška a ostropestřec mariánský

Pampelišky jsou nejen krásné, ale také obsahují mnoho cenných složek. Nálev z pampelišky pomáhá zbavit tělo toxinů, čistí játra a působí močopudně, což také podporuje odstranění toxinů z těla. Užívejte nálev (1 lžička na 200 ml vroucí vody 1-2krát denně) nebo hotový bylinný extrakt. Během sezóny si můžete pampelišky samozřejmě natrhat venku a připravit si vlastní detoxikační prostředek v pohodlí domova.

Mohlo by vás zajímat:  Vlaštovičník je tradiční lék na bradavice. Tuto běžnou bylinku si každý snadno nasbírá sám

 

Ostropestřec mariánský regeneruje a chrání játra před nežádoucími účinky léků a stimuluje buňky k regeneraci. Hotový přípravek z této úžasné byliny si můžete přidat přímo do pokrmů, které během dne konzumujete. Denně vám stačí množství 2 čajových lžiček mletých semínek.

Violka trojbarevná a smil

Další možností pro detox jater je violka trojbarevná, která působí močopudně a pomáhá také proti akné. Nálev z violky zároveň podporuje odvod toxinů z těla, což je velmi důležité pro správnou činnost jater. Květy můžete jít syrové nebo si udělat čaj ze sušených květů. Stačit vám bude klasicky 1 sáček čaje, který zalijete sklenicí vroucí vody a budete pít 1-2krát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Při bolestech hlavy není nutné hned sahat po lécích. Úlevu přinesou jednoduché triky

Smil je zajímavá rostlina, která má choleretický účinek a zlepšuje tok žluči. Často je díky tomu součástí bylinných směsí doporučovaných lékaři při onemocněních žlučových cest. Připravte si odvar ze 2 polévkových lžic sušeného smilu a 2 sklenic vody. Vařte od okamžiku varu po dobu 5 minut a poté nechte zchladnout. Uvidíte, že se vám během pár dnů udělá mnohem lépe a budete mít spoustu energie.

Zdroj: https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/detoxing-your-liver-fact-versus-fiction