Ani krátká, ani dlouhá. Na délce sprchy záleží, odborníci doporučují ideální dobu
Víte, jak se správně sprchovat? Záleží na tom, jak dlouhou dobu budete ve sprše trávit. Ani příliš dlouhá nebo naopak krátká není vhodná. Jak se správně sprchovat? Poradíme v článku. Kolik minut denně byste měli věnovat očistě těla? Je to otázka, nad kterou jste možná nikdy nepřemýšleli.
Kolik času byste měli trávit ve sprše?
Dáváte přednost klasické sprše, nebo si raději napustíte horkou vodu do vany a přidáte spoustu pěny? Oboje má svá pro i proti, jako všechny věci na světě. Co se týče sprchy, krátká chvíle může znamenat, že nebudete dobře umytí, ale na druhou stranu delší sprchování bude mít také své nevýhody. Kolik minut denně tedy sprchování věnovat?
Podle odborníků by sprcha měla trvat mezi 8 až 10 minutami. Podle jejich názorů se během této doby můžete těšit nejen na čistou pokožku, ale také na její zvlhčení. Dlouhé koupele naopak mohou pokožku vysušit. Právě z toho důvodu se vyplatí raději sprchovat než se denně nakládat do horké vany. V důsledku krátké sprchy ale zase může dojít k plísňovým infekcím, protože nebudete mít čas se pořádně umýt.
Záleží také na teplotě vody
Zkoušeli jste se někdy otužovat? Jestli ne, možná je nejlepší čas. Právě teplota vody ovlivňuje hydrataci pokožky a to, jak bude vypadat. Poslední roky je velmi oblíbené otužování a nezáleží na tom, jestli to děláte doma, nebo chodíte do řeky, rybníka nebo sudu s ledovou vodou. Studená voda dokáže rozproudit lymfatický systém, zlepší krevní oběh a také zaručí, že zapomenete na stres.
Horká voda může naopak pokožku vysušovat, proto byste v horké vodě neměli trávit mnoho času, jak upozorňují odborníci. Vhodné je například střídat teplou a studenou vodu a postupně pod studenou vydržet déle. Zajistíte si tím správné prokrvení pokožky a zároveň uděláte něco i pro svou duši. Psychická pohoda je totiž velmi důležitá.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/shower-time