Oblíbený nápoj nalačno může zpomalit metabolismus a způsobit únavu. Tělo poděkuje pouze za jedinou věc

Jste zvyklý po ránu pít svůj oblíbený nápoj? Třeba šálek horkého čaje nebo kávy? Je to opravdu ideální varianta, co pít nalačno, nebo ne? Ukazuje se, že existují nápoje, jež by se neměly pít na lačný žaludek. Mají špatný vliv na trávicí systém a způsobují pálení žáhy.

Sycené nápoje a citrusová šťáva

Sycené nápoje patří k oblíbeným nápojům. Nejen že jsou sladké, ale rychle zaženou pocit žízně. Proč bychom je neměli pít nalačno? Odpověď je jednoduchá, obsahují totiž velké množství cukru, což se odráží na našem zdraví. Tato sloučenina zatěžuje slinivku a játra a přispívá ke vzniku kazu a oslabuje zuby. Oxid uhličitý obsažený v nápoji a smíchaný se žaludečními kyselinami způsobuje nevolnost a plynatost.

Mohlo by vás zajímat:  Mužská menopauza existuje: návaly horka a nálada pod psa nejsou výsadou jenom žen

Možná už jste slyšeli, že ranní konzumace citronové šťávy je zdravá, ale pití této šťávy na lačný žaludek dráždí žaludek. V horších případech může způsobit kyselý reflux nebo zažívací potíže. Tato kyselina může škodit lidem s gastritidou. Jestliže nápoj připravíte v poměru 1 : 2 s vodou, bude jeho konzumace zdraví prospěšná.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva a čaj

Patříte k milovníkům kávy a nedokážete si představit ráno bez ní? Bohužel ani káva nepatří mezi zdravé nápoje, jež by měly být po ránu konzumovány. Tento nápoj zvyšuje hladinu kortizolu, jež zodpovídá za regulaci hladiny stresu v krvi, což může vést ke zhoršení nálady a zvýšené tepové frekvenci. Pití kávy nalačno může vést k podráždění stěn a vyvolání nevolnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Ideální dobu spánku jde spočítat. Při dodržení spánkových cyklů se vždy probudíte svěží

Čaj působí močopudně. Může způsobovat dehydrataci, což může vést k závrati a únavě. Čaj narušuje acidobazickou rovnováhu v žaludku. To přispívá ke zhoršení metabolické aktivity.

Alkohol a ledové nápoje

Pití alkoholu nalačno způsobuje, že prázdný žaludek rychleji absorbuje alkohol, což zvyšuje krevní tlak. Tímto způsobem tak může dojít ke:

  • snazší otravě alkoholem,
  • poškození jater, srdce a ledvin.

Pití ledové kávy může vést k problémům s prací trávicího systému. Podrážděná žaludeční sliznice zpomaluje správné trávicí procesy. Nejlepším způsobem, co vypít po ránu, je sklenice vlažné vody.

Zdroj: https://sg.theasianparent.com/drinks-avoid-morning