Změna barvy obývací pokoj promění a dodá mu úplně nový rozměr

Výběr správné barvy do obývacího pokoje je velmi důležitý. Zásadně to ovlivní atmosféru a celkový vzhled místnosti. Z tohoto důvodu byste si měli pořádně rozmyslet, jakou barvu pro svůj obývák zvolíte. Podívejte se na pár tipů pro inspiraci. Konečný výběr je samozřejmě na vás, ale tyto barvy budou fungovat skvěle v každém interiéru.

Neutrální tóny pro klidnou atmosféru

Bílá, šedá, béžová nebo světle hnědá jsou ideální volbou pro obývací pokoj, kde chcete docílit klidné a pohodové atmosféry. Klidný a harmonický prostor je nejlepší pro odpočinek po dlouhém a těžkém dni v práci. Trochu barvy můžete pokoji dodat pomocí dekorací a doplňků.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře těsnící okna jsou zásadní pro tepelnou izolaci domu nebo bytu

Pastelové barvy pro romantickou atmosféru

Světle modrá, mátová nebo světle růžová jsou velmi jemné a romantické barvy, které povýší váš domov na jinou úroveň. Tyto krásné odstíny vytvoří odpočinkové prostředí, do kterého se budete s radostí vracet z práce i z výletů. Kombinujte tyto barvy s býlími nebo šedými detaily.

scandinavian-living-room-interior-design-zoom-background
Zdroj obrázku: Freepik

Výrazné barvy dodají hodně energie

Máte odvahu a chcete u sebe doma něco neotřelého? Váš obývací pokoj vynikne, když do něj přinesete výraznou barvu, např. tmavě modrou, smaragdově zelenou nebo tmavě šarlatovou. Pokoj bude mít dramatický dotek, který v každém domově nenajdete.

Mohlo by vás zajímat:  Past z octa a piva je účinná proti slimákům na zahradě

Kontrastní stěna

Velmi oblíbeným trikem interiérových designérů je vytvoření akcentní stěny. Zvolte si v obývacím pokoji jednu stěnu, kterou vymalujete barevně nebo opatříte tapetou s výrazným vzorem. Tato stěna se stane středobodem celé místnosti a váš obývací pokoj bude mnohem zajímavější.

Přirozené tóny pro propojení s přírodou

Příroda je nejlepší inspirací pro každý domov. Teplá hnědá, zemitě zelená nebo terakota patří jasně do přírody. Jestli chcete velmi útulnou atmosféru, vymalujte jednou z těchto barev a přidejte k tomu dřevo a kámen. Přírodní barvy a přírodní materiály jsou nejlepší pro naprosto útulnost.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/living-room/living-room-ideas/living-room-paint-ideas-184517