Připravte se na velký úklid před zimou. Na co se soustředit?

Podzim je ideální čas na úklid před zimou, který by měl ve svém domově udělat každý z nás. Zima je zvláštní roční období, na které se musíme připravit. Úklid by měl rozhodně zahrnovat některé důležité prvky, jako výměnu lůžkovin, změnu oblečení, úklid koupelny, kuchyně nebo spíže. Na co přesně byste se měli soustředit?

Výměna celého šatníku

Podzim je nejlepší čas, kdy se můžete připravit na období, kdy nosíme více vrstev oblečení, šály, čepice, kabáty a kozačky. Právě nyní byste měli schovat všechno letní oblečení, které vás díky tomu nebude lákat a nebude vám překážet. Při vyndávání zimních oděvů se podívejte, jestli je vše v pořádku. Možná některé věci budete muset vyprat, vyčistit nebo úplně vyhodit. Rozhodně je dobré, když to zjistíte na podzim a ne uprostřed zimy. Budete mít stále dost času, abyste šatník doplnili.

Mohlo by vás zajímat:  Při hnědnutí tújí je nutný okamžitý zásah. Jinak stromy nemusí do konce zimy přežít

Organizace všeho, na co obvykle nemáte čas

Kuchyně je místem, které využíváme každý den. Na její hloubkovou údržbu nám ovšem často nezbývá čas. Vyčleňte si jeden den a projděte všechny skříňky. Vše vyndejte, vytřete police a znovu vraťte zpět, krásně zorganizované a čisté. Podívejte se, jestli nemáte ve skříňkách věci, které nepotřebujete, nebo jsou prošlé a vše nepotřebné vyhoďte. Stejnou péči věnujte také lednici, která si to zaslouží stejně jako zbytek kuchyně.

Velké prádlo

Poslední teplé podzimní dny jsou ideální k praní povlečení, závěsů, čištění pohovky a koberců. Vyvětrejte naposledy důkladně celý svůj domov a užijte si vůni podzimu. Navíc se zbavíte roztočů a bakterií, které se během topné sezóny více množí a negativně ovlivňují vaše zdraví. Vyprat byste měli také peřiny, polštáře a deky, které budete během zimy zaručeně potřebovat čisté a pravděpodobně je během zimních měsíců prát nebudete. Máte-li letní přikrývky, můžete je rovnou vyměnit za teplejší, které vás zahřejí během mrazivých nocí.

Zdroj: https://sweepingdimensions.com/2020/11/30/winter-deep-cleaning-checklist/