Vybrat tu nejlepší postel pro dva může být oříšek. Několik parametrů pomůže najít ideální kompromis

Vybrat správnou postel není vždy jednoduché. Pokud jste sami, je to asi jedno, na čem budete spát, jestli ale máte partnera, bude nutné se zaměřit na více faktorů, které mohou ovlivnit nejen výslednou cenu postele, ale také její pohodlí. Zaměřte se především na matraci, která by měla být pohodlná vám oběma.

Čeho byste si měli všímat, pokud jdete kupovat postel?

V případě, že budete kupovat postel pro dva, musíte se koukat na několik klíčových věcí. První z nich je samotná velikost postele. Neměla by zabírat veškerý prostor v místnosti, zároveň byste se na ni měli pohodlně vejít oba dva. A nejde jen o výšku, ale také o prostor kolem sebe. Důležitá je i výška samotné postele, protože čím vyšší je postel, tím lépe budete spát. Je to díky vzdálenosti od podlahy, protože nevdechujeme prach a další nečistoty. Ideální výška postele je 50 cm.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční hvězda vnese do domova to pravé sváteční kouzlo. Vyberte tu nejlepší

Pokud doma nemáte prostor, můžete si pořídit skládací postele nebo rozkládací gauče, které se hodí i do malých místností. Dobře vybírejte také matraci. Ta by měla být nejen kvalitní, ale hlavně přizpůsobená oběma osobám, které na ní budou spát. Je možné si vybrat buď jednu velkou matraci, nebo dvě menší pro každého z vás. Každý má totiž rád jinou tvrdost postele a mohou tím vzniknout problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Záleží také na detailech, které je potřeba zvážit

Pokud si vyberete špatnou postel, bohužel to bude mít za následek nejen nedostatek spánku, ale také vás mohou začít bolet záda nebo hlava a přidat se mohou i další zdravotní komplikace. Proto je nutné dbát na detaily, jako je výška obou partnerů nebo jejich váha. Každý totiž bude potřebovat jinou matraci s odlišnými vlastnostmi. Dejte pozor také na samotný materiál, ze kterého je postel vyrobena.

Mohlo by vás zajímat:  Úsporný režim elektronických zařízení a spotřebičů může odebírat velké množství elektřiny

Kovová postel zabere méně místa, ale pokud jde o dřevo, vyplatí se myslet na to, že nevydrží věčně a po několika letech může začít vrzat. Proto vybírejte jen silné materiály, které vydrží. Dřevěné rámy jsou pevné, ekologické a na některých materiálech se ani nebude držet prach. Materiály, ze kterých jsou vyrobené rámy, se liší nejen cenou, ale také silou.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/best-mattress/best-mattress-for-couples