Zdravé a výživné koktejly nahradí i hlavní jídlo. Tělu dodají energii a zasytí

Koktejly se v poslední době těší velké oblibě. Jsou jednoduché na přípravu, vložit do nich můžete různé ovoce a další přísady a mohou tak nahradit i jedno jídlo denně. Díky koktejlům se budete cítit velmi dobře, můžete je mít kdykoliv při ruce a je to rychlá svačinka, pokud nemáte nic jiného.

Jaké koktejly patří mezi nejoblíbenější?

Zkuste si udělat například jahodový koktejl. Ten si připravíte velice snadno. Budete potřebovat odměrku prášku s jahodovou bílkovinou, hrnek mandlového mléka, dva hrnky mražených nakrájených jahod, šest lžic mléka a smetany. Poté už stačí všechno hodit do mixéru a máte hotovo! Koktejl je připravený a můžete si ho vychutnat.

Vyrobit si můžete různé varianty koktejlu. Záleží jen na vaší chuti, co do koktejlu přidáte. Někdo má rád jednoduché z jednoho druhu ovoce, ale můžete také experimentovat a vytvořit si vlastní kombinaci potravin, kterou budete mixovat. Není na tom nic složitého, a přitom do těla dostanete potřebné vitaminy a další prvky, které jsou důležité.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste i sladkou verzi s čokoládou

Můžete vyzkoušet také banány a čokoládu. Budete potřebovat odměrku čokoládového proteinu, hrnek mandlového mléka, polovinu banánu, tři lžičky mandlového másla. Všechny suroviny dejte do mixéru a rozmixujte. Po chvilce budete mít hotovo. Oblíbený je také koktejl z lesního ovoce. To si můžete v létě natrhat při procházce lesem. Koktejl vás tak nebude stát skoro žádné peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Posilovat imunitu chemií není nejlepší nápad. To nejlepší na obranyschopnost najdete i v supermarketu

Na dvě porce budete potřebovat odměrku čokoládového proteinu, hrnek mléka, půl hrnku třešní, tři lžičky arašídového másla. Místo třešní můžete vložit borůvky nebo maliny nebo kombinaci obou potravin. Rozmixujte v mixéru a vypijte. Ochutnat můžete také exotický koktejl složený z kousků manga a vanilkového proteinu. K nim přidejte ještě kokosové vločky a nápoj je na světě. Můžete si připravit tolik porcí, kolik budete potřebovat, a překvapit své přátele.

Zdroj: https://www.eatthis.com/healthiest-cocktails/