Colu nejčastěji pijeme, ale se známou limonádou lze i vyřešit problémy v domácnosti, nebo uklízet

Cola je velmi oblíbený sycený nápoj, pro zdraví ale příliš vhodný není. I tak byste ale měli vždy minimálně jednu lahev v domácnosti mít. Proč? Hodí se totiž i na jiné účely než na konzumaci. Cola byla původně vyrobená jako lék na silné bolesti hlavy a žaludeční potíže. V dnešní době je do ní ale přidané velké množství cukru, kyseliny fosforečné a dalších látek, které vedou ke zdravotním obtížím.

Odblokuje ucpané potrubí

Cola je účinná na odblokování ucpaného potrubí. Stačí nalít půl litru nápoje do odpadu a nechat hodinu odstát. Po uplynutí této doby odtok zalijte dvěma litry vroucí vody. Oblíbený sycený nápoj si také skvěle poradí s kovovými povrchy, které jsou pokryté rzí. Ponořte rezavé nářadí, hřebíky nebo šrouby do coly, nechte chvíli působit a poté opláchněte pod tekoucí vodou. Doba potřebná k odstranění rzi je přímo úměrná množství rzi na předmětech.

Pokud se chcete zbavit vodního kamene v koupelně, ale bojíte se, že chemikálie poškodí povrchy, využijte colu. Pomocí ní vyčistíte sprchový kout, vanu, baterie i sprchovou hlavici. Nápoj nastříkejte na povrch nebo ji naneste houbičkou, počkejte, než se sediment rozpustí, a poté opláchněte teplou vodou. Colu můžete nalít i do záchodové mísy pro snadné čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vyčistit boty v zimě? Poradíme účinné triky

Odstraní mastnotu v kuchyni

Cola se někdy používá do marinád na maso, pokud ale zůstaneme u čištění, v kuchyni ji můžeme použít na pracovní desky a jiné mastné plochy. Houbičku nebo hadřík namočte do nápoje a špinavá místa otřete. Pro posílení účinků colu smíchejte s mycím prostředkem nebo tekutým mýdlem. Směs nakonec otřete vlhkým hadříkem.

Pokud se na vašem oblečení objeví skvrny od krve, oleje nebo inkoustu, zkuste je postříkat colou. Nechte chvíli působit a poté látku vymáchejte ve studené vodě, skvrny by měly pustit. V neposlední řadě můžete colu použít na zahradě k okyselení půdy. V takových podmínkách se daří především azalkám, hortenziím, rododendronům a vřesům.

Zdroj: https://www.wideopeneats.com/13-strange-but-interesting-ways-to-use-coca-cola-around-the-house/