Při pálení žáhy není nutné chodit do lékárny. Úlevu přinesou domácí nápoje

Téměř každý už alespoň jednou zažil nepříjemný pocit pálení od žaludku až po krk. Pálení žáhy se může objevit, když to nejméně čekáme – v noci nebo ráno, ihned po jídle, či dokonce po vypití kávy. Pití velkého množství vody nám bohužel nepomůže. Existuje však několik účinných přírodních léků, které určitě doma najdete.

Proč nás pálí žáha?

Pálení žáhy je způsobeno tím, že se obsah žaludku vrací zpět do jícnu, čemuž se říká reflux. Pronikání žaludečních kyselin do jícnu vyvolává pocit horka, pálení, bolesti a někdy potřebu zívat, nevolnost, či dokonce dušnost. V lékárně jsou dostupné mnohé farmaceutické prostředky, které problém s pálením žáhy rychle vyřeší. Nicméně mnoho lidí pálení žáhy trápí zřídkakdy a nemají potřebu za tyto léky utrácet peníze. Je dobré tedy vědět, jak se s pálením žáhy vypořádat pomocí produktů, které jsou v domácnosti běžné.

Zdroj obrázku: Freepik

Zásadité lektvary

Zásadité nápoje a potraviny poskytnou rychlou úlevu vašemu jícnu, jelikož neutralizují přebytečné žaludeční kyseliny, které následně přestanou pronikat do jícnu. Pravděpodobně nejrychlejší způsob je připravit si nápoj z jedlé sody. Nejedná se zrovna o gurmánský zážitek, ale věřte, že pomůže. Dalším způsobem, jak se nepříjemného pálení zbavit, je sklenice mléka. Jediná sklenice bílé tekutiny vám dokáže poměrně rychle zachránit den.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci přinesli znepokojivou zprávu. V jedné formě může čaj způsobit rakovinu

Bylinné čaje

Ne vždy máme přístup k mléku nebo sodě. Jedním z dalších doporučených způsobů, jak uklidnit pálení žáhy, je heřmánek. Lžičku sušených květů heřmánku zalijte horkou vodou a připravený čaj vypijte. Dnes již lze v obchodě také koupit heřmánkový čaj v sáčcích.

Metody, jak se zbavit pálení žáhy popsané v tomto článku, vám s jistotou pomohou, je však důležité uvědomit si, že pálení žáhy může být příznakem závažnějšího problému. Pokud vás tedy žáha pálí často, poraďte se prosím se svým lékařem.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/gerd/beverages