Jak důkladně vyčistit svoje auto? Bude to chtít trpělivost

Každý, kdo vlastní automobil, tak se v něm chce cítit dobře. K tomu je zapotřebí udržovat nejen pořádek, ale také ho pravidelně čistit. Pro mnoho lidí se ale jedná o problém, který řeší jednou za čas, kdy už je nepořádek a prach opravdu nesnesitelný. Naučte se používat jednoduché triky, které vám čištění interiéru auta urychlí.

Vyzkoušejte gelový čistič na ruce, kterým auto snadno vyčistíte

Mezi první triky, které můžete použít, patří gel na ruce, který si jen nanesete a můžete začít s čištěním. Na měkký hadřík naneste malé množství gelu, otřete s ním plastové povrchy v autě a díky tomu se nejen vyčistí, ale také nebudou lepkat. Gel totiž obsahuje také alkohol, který povrchy dezinfikuje. Zbavíte se tak bakterií.

Oříškem bývá čištění větracích otvorů. V takovém případě vám bude stačit vysavač a měkký kartáče. Trubku vysavače dejte na otvor a jemnými pohyby setřete nečistoty z otvoru. Hotovo budete mít během několika minut. Použít můžete stlačený vzduch ve spreji nebo zubní kartáček, se kterým se dostanete i na těžko přístupná místa. Jeho štětiny jsou měkký, takže se dostanou všude.

Mohlo by vás zajímat:  Jak jednoduše naostřit nůžky?

Chlupy ze sedaček odstraníte pomocí vlhké houby

Na čištění sedaček od chlupů nebo jiných nečistot nehledejte žádné složitosti. Postačí vám vlhká houbička, se kterou chlupy setřete. V autě najdete také množství úzkých otvorů, kam se nedostanete prakticky ničím. Pomoci ale může plochý šroubovák, který zabalte do hadříku a snadno tak odstraníte nečistoty a prach ve všech mezerách.

Zubní pastou si zase můžete pomoci při čištění světel. Zubní pastu naneste na světla, nechte působit několik minut a poté umyjte vlhkou houbou. Pasta odstraní i starší usazeniny. Jestli si nevíte rady, jak vyčistit stropy, pomohou ubrousky, které se používají na čištění brýlí. Můžete s nimi lehce pohybovat po stropě a ony nasají nečistoty.

Zdroj: https://www.thedrive.com/cleaning-detailing/40144/how-to-clean-car-interior