Ani v září nedají komáři pokoj. Ten nejúčinnější repelent si snadno vyrobíte

Teplé počasí s sebou přináší i nezvané hosty. V létě chodíme rádi na lehko, stačí pouze kraťasy nebo kalhoty a triko. Pokud máte ale namířeno do lesa, k vodě, vlastně pomalu kamkoliv, tak se nevyhnete komárům. Tento otravný hmyz dokáže velice znepříjemnit pobyt venku. Jak se účinně bránit proti tomuto otravnému hmyzu bez použití chemických přípravků?

Věděli jste, že oxid uhličitý, který vydechujeme, tělesná teplota, kyselina mléčná, vlhkost, to vše přitahuje komáry? Potraviny bohaté na draslík (brokolice, banány, hovězí maso…) zvyšují obsah kyseliny mléčné v našem potu. Největším lákadlem jsme, když venku cvičíme, protože vylučovaný pot přitahuje komáry kyselinou mléčnou a vlhkostí. Než vyrazíte do přírody, je lepší se osprchovat, ale nepoužívejte moc výrazné deodoranty nebo parfémy.

Jaké vůně nemají komáři v lásce?

Když člověk nemůže, příroda pomůže, i tak by se dalo nazvat řešení problémů přírodní cestou. Nejlépe fungují oleje z citrónové trávy, oleje s vůní hřebíčku, pačuli oleje, oleje s rozmarýnem, mátou peprnou, fenyklem, tymiánem, pelargónií, levandulí, eukalyptem. Výborné výsledky zaručí olej získaný z Eucalyptus citriodora – eukalyptu citrónového.

Mohlo by vás zajímat:  Okurky snadno vyrostou i na balkóně. Potřebují splnit jen několik podmínek

Všechny tyto přírodní rostliny můžete použít, uvidíte, že to bude fungovat stejně jako česnek na upíry. Nejčastějším způsobem je zpracovat tyto rostliny v podobě esenciálních olejů.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup přípravy esenciálního oleje

Je to velice snadné a vůbec ne finančně náročné. Tuto domácí speciální směs, která zaručeně odpudí otravné komáry, si nachystáte v pohodlí domova. Stačí si rozpustit sto kapek různých esenciálních olejů ve 100 ml:

  • slunečnicového,
  • sójového,
  • mandlového,
  • jojobového.

Například hřebíček stačí umlít, poté vložit do misky, přidat jeden z výše zmíněných olejů, nejlépe neutrální slunečnicový, a ohřát v horké vodní lázni. Jakmile nastane bod varu, tak jej stáhneme z ohně. Pro lepší účinky necháme 7 dní v chladu pracovat. Poté vše přecedíme a dáme do uzavíratelné lahvičky. Tím je celý proces u konce a můžeme tento homemade esenciální olej aplikovat na pokožku, než vyrazíme do přírody.

 Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant