Víte, jak ošetřit svoje auto před zimou?

V zimě je vozidlo náchylnější na svůj lak nebo jiné vrstvy, které ho chrání před korozí. Zimní měsíce jsou sice krásné na pohled díky sněhu, ale ten právě může narušit dobrý stav vozidla. Jak se o něj postarat, ještě než napadne první sníh a jak dlouho tak budete chráněné? Připravit vozidlo na zimu není tak složité, jak se na první pohled může zdát.

Nejdříve auto důkladně umyjte, poté můžete nanášet speciální přípravky

Předtím, než na auto nastříkáte ochranný lak, ho důkladně umyjte. Můžete použít tlakovou myčku nebo si zajet do automatické myčky aut, která udělá všechno za vás. Tlakový čistič může odhalit nedostatky v laku, jako je rez, škrábance nebo nějaké díry. Uvidíte tak, v jakém stavu je váš automobil a podle toho si pak budete moci zařídit případnou opravu. Někdy si totiž vystačíte sami, ale v mnoha případech to zbyde na odborníkovi.

Mohlo by vás zajímat:  Čeští řidiči nejezdí úsporně, vliv má i stáří automobilů v tuzemsku

Pomoci může kvalitní leštička laku. Můžete si dokonce koupit takovou, která je přímo určená na zimní podmínky. Na lak naneste leštidlo a leštěte, dokud se auto nebude blýskat. Tento postup opakujte pokaždé, když budete vidět, že auto lesk ztrácí a usazují se na něm nečistoty. Na vrstvu laku poté patří vosk, který také snadno koupíte v obchodech, kde mají automobilové doplňky.

Na čelní sklo si pořiďte tepelný štít nebo rohožku

V zimě nás všechny nejvíc štve zasněžené auto, většinou ho objevíte v případě, kdy pospícháte do práce a nemáte čas čekat, až se vám odmrazí přední sklo. Můžete si pomoci koupí speciální rohožky nebo štítem. Navíc tyto rohože fungují také v létě, díky nim nebudete mít v autě přetopeno, když ho necháte stát delší dobu na slunci. Neviditelnou rohožku můžete nanést přímo na sklo.

Mohlo by vás zajímat:  Autobazary nabízí dobrovolně i nekvalitní vozy

Kromě toho, že na zimu budete vyměňovat pneumatiky, můžete také impregnovat ráfky přípravkem, který se nazývá tmel. Musíte pro něj zajít do specializovaného obchodu, kde vám poradí, jaký výrobek je nejlepší. Ráfky tak ochráníte před blátem, solí a prachem.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/27-things-you-must-do-to-get-your-car-ready-for-winter/