Překonat lenost a cvičit v zimě je výzva. Dobrý pocit ze sebe za to ale stojí

Zimní období je pro většinu lidí signálem, že si má tělo odpočinout. Nemáme sílu, protože energii z nás vysává špatné počasí, mrazivé teploty, sníh a také déšť. Nedostatek slunečních paprsků na nás může zanechat negativní dopad, proto se nám pak nechce sportovat. Jak se udržet fit i přes zimní měsíce?

I zima má své kouzlo, dostanete do plic čerstvý vzduch

Stanovte si cíl, který se snažte splnit. Sportování v zimě by pro vás nemělo být utrpením, proto k němu přistupte pozitivně. Největším problémem lidí je vstát například v obvyklý čas a jít se proběhnout. Ve tmě a navíc v zimě to může být velmi těžké. Překonejte lenost, protože čerstvý vzduch vás probere, navíc se po cvičení budete cítit nastartovaní na celý den.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak si po létě vytvořit tréninkovou rutinu

Pobytem na čerstvém vzduchu můžete otestovat odolnost svého těla. Budou různé povětrnostní podmínky, a pokud vyrazíte ve sněhu nebo dešti, uvidíte, kolik toho dokážete. Běh v létě bude vypadat jinak než v zimě. Pokud máte možnost, vezměte někoho s sebou. Jestli s vámi nechtějí chodit do posilovny, zkuste je vytáhnout ven. Ve dvou se to lépe táhne a společné koníčky mohou posílit vzájemné vztahy.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete vyzkoušet i něco nového

Pokud nemáte čas chodit do posilovny nebo si chcete zařídit členství, ale stále na to nebyl čas, zimní měsíce jsou velmi dlouhé a je to nejlepší příležitost, jak vyzkoušet něco nového. Navíc mnoho posiloven nabízí slevy pro nové zákazníky. Přesvědčte partnerku nebo přátele k návštěvě, poznáte nové lidí a vyzkoušíte nová cvičení. Třeba najdete taková, která vás budou bavit dlouhé roky.

Mohlo by vás zajímat:  Cyklistická sezona začíná a já jsem připraven. Na ty nejhorší mám vodu v ostřikovačích

Zima je také vhodným obdobím vyzkoušet otužování. Zkuste si vlézt na dvě minuty do ledového rybníka nebo řeky. Nutné bude znát všechna pravidla, abyste si neublížili, ale pokud budete vědět, jak na to, zlepšíte si nejen své duševní zdraví, ale můžete se také zbavit celulitidy a nastartovat svůj metabolismus.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/how-to-stay-active-outside-when-the-weather-gets-colder/