Chcete ušetřit na palivu? Poradíme, jak na to

V posledních letech jsou ceny paliva na nejvyšší možné hodnotě. Proto hodně lidí přemýšlí, jak na něm co nejvíce ušetřit, i když denně v autě jezdí. Existují samozřejmě triky, díky kterým nějaký ten litr nafty nebo benzínu ušetříte. Ty si nyní můžete přečíst a třeba se podle nich budete také řídit.

Ceny pohonných hmot jsou dnes jinde, než byly před dvěma lety

Ceny paliva stouply o několik kolik za posledních několik let. Je to možná způsobeno pandemií koronaviru, nicméně zdražení pociťuje každý z nás, kdo denně jezdí do práce nebo do školy autem. Jestli chcete, abyste něco ušetřili a také aby vozidlo dlouho jezdilo, tankujte do něj vždy jen kvalitní palivo. Možná teď budete chtít šetřit a raději natankujete na levné čerpací stanici, ve finále to ale může znamenat, že budete tankovat častěji a ušetřené peníze stejně utratíte.

Dívejte se na složení paliva a opravdu dbejte na to, aby bylo kvalitní. Ovlivní to nejen spotřebu vozidla, ale také stav motoru a palivového systému. Jestli budete chtít ušetřit na palivo, může se vám to vymstít například na koupi nového motoru, který se nekvalitním palivem zničí.

Mohlo by vás zajímat:  Jakými způsoby můžete ušetřit peníze na Silvestra?

Zkuste omezit vyhřívání sedaček nebo použití zapalovače

Dnešní automobily už poskytují veškerý komfort, o kterém se ještě před několika lety nikomu ani nezdálo. Dnes už je standardem, že je vůz plný vyhřívaných sedaček, výjimkou nejsou ani zapalovače. Bohužel tyto výdobytky spotřebovávají nejen energii, ale také samotné palivo. Než se tak vydáte na cestu, uvědomte si, jestli je opravdu nutné používat klimatizaci nebo si za jízdy dobíjet mobilní telefon.

Při teplotách do 22 stupňů bude lepší si otevřít okénko, než zapínat klimatizaci. Spotřebu paliva ovlivňují také pneumatiky. Pokud budou nové a neježděné, výrazně na palivu ušetříte. S opotřebením pneumatika ale bude stoupat spotřeba automobilu. Každý, kdo má auto, ho chce udržet co nejdéle čisté a prázdné. Proto kontroluje přihrádky i kufr, protože to má vliv na spotřebu. Možná přijdete na to, že v autě máte spoustu zbytečností.

Zdroj: https://www.barum-tyres.com/car/expert-advice/safety-driving-tips/how-to-save-fuel