V zimě čelí rostliny obávané hrozbě. Plíseň v květináči vyřeší zaručený trik
Plíseň v květináči dokáže nadělat hodně škody. Může úplně zničit několik let péče a krásy. Naše domácí rostliny jsou plísním vystaveny především na podzim a v zimě. Děje se to proto, že se v substrátu drží dostatek vlhkosti pro tvorbu hub. Pokud jste vyzkoušeli již mnoho triků a žádný nefungoval, vyzkoušejte tento.
Nepříjemná plíseň v květináči
Plíseň v květináči se stává problémem zejména na podzim, kdy zapomínáme, že květiny potřebují mnohem méně vody. Během mrazů větráme byty méně často a vlhkost a teplo jsou ideálními podmínkami pro vývoj plísní. Skořice může být účinným způsobem, jak se zbavit plísní z květináče, ale stává se, že to nestačí. Potom musíte zakročit více.
Ne vždy plíseň v květináči vznikne u nás, mnohdy můžeme koupit půdu již infikovanou škůdci nebo houbami. Totéž se může stát, pokud si donesete půdu z louky nebo zahrady. Chcete-li to zkusit, je ideální, když ji před použitím sterilizujete. Uděláte to jednoduše. Vložíte půdu na 90 stupňů do trouby na dobu 30 minut.
Jak se účinně zbavit plísně v květináči?
Tímto způsobem se dokážete zbavit i již viditelné plísně. Jednoduše vezmete květináč, ve kterém se nachází plíseň, a zeminu vysypete na plech s pečicím papírem. Snažte se to udělat tak, aby plíseň, která je viditelná, byla navrchu. Aby ji co nejméně zakrývala půda. Zapněte troubu na 90 stupňů. Taková teplota vede ke sterilizaci. Necháme substrát v troubě 30 minut a občas promícháváme.
Tuto metodu znají všechny babičky a měli bychom ji poznat i my. Tento trik lze využít pokaždé. Díky tomu se také zbavíme neviditelných embryí, hub a škůdců, jejich larev a vajíček. Tak předejdeme problémům a zničené úrodě, která je pro milovníky rostlin velmi důležitá.
Zdroj: https://gardenforindoor.com/get-rid-of-mold-on-plant-soil/