Když se muž nemůže vyspat, inspiruje se u žen. Za využití známých vůní v posteli se ale často stydí

Dostatek spánku je pro zdravý a šťastný život nezbytný. Bohužel změny v životním stylu, osobním životě či práci mohou narušit náš spánkový cyklus. Trh s doplňky stravy podporujícími dobrý spánek vzkvétá. I přesto mnoho lidí hledá přírodní alternativy.

Hořčík a 5-HTP

Hořčík patří mezi nejběžnější minerály na planetě Zemi a je považován za jeden z nejstarších přirozených prostředků pro dobrý spánek. Uklidňuje, snižuje hladinu stresu a pomáhá se uvolnit před spánkem tím, že se váže na receptory neurotransmiterů. Konzumace dostatečného množství hořčíku pomáhá udržet spánkový cyklus.

Mohlo by vás zajímat:  Kuří oka dokážou způsobit ukrutnou bolest. Neléčený problém může skončit operací

5-HTP je zkratka pro L-5 hydroxytryptofan, který se přirozeně nachází v lidském těle a v mnoha potravinách, jako jsou ořechy, semena, tofu nebo fazole. Konzumace těchto potravin pomáhá cítit se rychleji ospalý, prodloužit spánek a zlepšit celkový spánkový cyklus. Lidský metabolismus postupně přeměňuje tryptofan na serotonin, který se dále metabolizuje na melatonin, který velmi efektivně pomáhá spánku.

Zdroj obrázku: Freepik

Plody jujuby a levandule

Rostlina jujuba neboli cicimek čínský obsahuje spoustu živin a vitamínů. Východní medicína ji využívá při problémech týkajících se trávicí soustavy. Navíc plody jujuby obsahují saponiny a flavonoidy, které pomáhají v boji proti nespavosti.

Mohlo by vás zajímat:  Horečka, nebo zvýšená teplota: špatné použití teploměru může ukázat úplně mylnou hodnotu

Levandule je v Čechách poměrně rozšířenou rostlinou. Uklidňuje nervový systém a pomáhá při relaxaci. Vůně levandule okamžitě uklidňuje a uvolňuje. Pro řešení neklidných a probdělých nocí lze uvařit levandulový čaj nebo vložit malý voňavý levandulový sáček pod polštář.

Hormon melatonin

Melatonin je produkován epifýzou lidského mozku a hraje největší roli v regulaci spánku a cirkadiánního rytmu. Melatonin lze koupit v tobolkách ve větších lékárnách. Jedná se sice o chemicky syntetizovaný hormon, nicméně se jedná o stejnou látku, která je produkována v mozku. Jedná se o nejjednodušší látku v boji proti nespavosti.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/how-sleep-works/are-natural-sleep-aids-safe