Tipy, jak zvládnout dlouhou cestu autobusem v pohodlí a klidu

Cestování je pro někoho vášní, pro jiné nutnost. Ať už si vyberete letadlo, vlak, autobus nebo osobní automobil, tak každý dopravní prostředek má své plus a mínus. Nejrychlejší prostředek je letadlo, nejpohodlnější vlak, co se týče referencí. Autobusová doprava je výhodná v tom, že se nemusíte soustředit na řízení osobního vozidla a ušetříte peníze za lístky, jelikož vlaková doprava je mnohem dražší. Autobus je také volbou pro lidi, co mívají fóbii z létání letadlem. Co když vás ale čeká dlouhá cesta autobusem, kterou jste zatím neabsolvovali, a bojíte se o narušení svého komfortu?

Mohlo by vás zajímat:  Chilské město Iquique pohltí drak. Prozatím je z něj vyhledávaná písečná atrakce

Zavazadla

Snažte se veškerá svá zavazadla uložit do úložného prostoru a s sebou do autobusu si vezměte pouze to nejnutnější. V úložných prostorech nad sedačkami nebývá mnoho místa a pod nohama oceníte, když budete mít prostor pro vaše nohy. Pokud byste si vzali zbytečné zavazadlo s sebou nahoru, riskujete tím omezení prostoru, což může vést k diskomfortu a rozrušení.

young-man-is-holding-his-brown-backpack
Zdroj obrázku: Freepik

Zastávky

Oproti vlaku nebo vlaku je zde velká absence toalet. Většinou bývají v autobuse pouze jedna toaleta. Po nějaké době, většinou do 4 hodin jízdy, bývají přestávky. Při těchto přestávkách se mění řidiči, ale cestující mají zároveň čas na to, aby si stihli zajít na toaletu, nakoupit občerstvení a nadýchat se čerstvého vzduchu. Při nákupu občerstvení volte raději takové, které příliš nedrobí. Rozhodně se nesnažte sníst vše na začátku cesty.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování do různých koutů světa je stále oblíbenější

Připravte se na jízdu

Než vyjedete na dlouhou cestu, zjistěte si podmínky, jaké vás čekají během jízdy a na konci jízdy. Může se stát, že byste jeli zbytečně moc navlečení někam, kde bude panovat letní počasí. Oblečete se tak, ať nemusíte být nabalení a tahat s sebou všechny věci. Zkuste překousnout zimu, která vás čeká při odjezdu tím, že se oblečete o něco lehčeji.

Během cestování autobusem záleží také na okolí, s kým a vedle koho cestujete. Samozřejmě je vždy lepší, když cestujete s někým, koho znáte a máte možnost si tak zpříjemnit, a hlavně zkrátit dlouhé chvíle.

Zdroj: https://www.liligo.com/travel-edition/10-tips-for-surviving-a-long-bus-trip-5294.html