Poznejte krásy Česka nad korunami stromů. Nejhezčí vyhlídky nabídnou úchvatný pohled i adrenalin

Jaro je v plném proudu a my si můžeme konečně užívat teplých dní a slunečného počasí. Jestli nepracujete na zahrádce, rozhodně byste měli vzít rodinu a vyrazit na výlet do přírody. Podíváme se na ty nejkrásnější moderní rozhledny v České republice, které byste určitě měli navštívit.

Rozhledna Kobylí vrch

Nejedná se o nejvyšší rozhlednu, jelikož měří pouhých 7,5 metru. Nicméně její moderní a netradiční design zaujme každého. Rozhlednu Kobylí vrch najdete na Břeclavsku s překrásným výhledem do kraje plného vinné révy. Zajímavostí je, že tato vyhlídka nemá jediný schod, a tím pádem je bezbariérová. Během stoupání na vrchol ve výhledu nepřekáží žádné sloupy. Rozhledna poskytuje výhled na Pálavu, Lednicko-valtický areál, Bílé Karpaty, Chřiby a hrad Buchlov, Ždánický les a během dobrých podmínek umožňuje i výhled na vrcholky rakouských Alp.

Mohlo by vás zajímat:  Dovolená v září láká ke spoustě zážitků, stačí si vybrat
Zdroj obrázku: Freepik

Stezky korunami stromů nad přehradou Lipno a stezka v oblacích na Dolní Moravě

Tyto dvě stezky jsou v České republice unikátními stavbami. Stezka v korunách stromů na Lipně je 372 m dlouhá a po cestě potkáte spoustu naučných tabulí s poznatky o přírodě a stavbě této rozhledny. Stezka je zakončena rozhlednou přesahující výšku 40 m. Naproti tomu stezka v oblacích na Dolní Moravě je umístěna v nadmořské výšce 1116 m a sama rozhledna měří 55 m. Nahoru se lze dostat lanovkou, ale pro dobrodruhy je zde i turistická cesta, která vede do strmého kopce. Dolů se lze dostat pomocí jedné z nejdelších bobových drah v Česku. To už je pořádný zážitek!

Mohlo by vás zajímat:  Bezpečnost při pobytu u vody je vždy na prvním místě

Rozhledna Kelčský Javorník

Na hoře Kelčský Javorník v oblasti Hostýnských vrchů vyrostla teprve v roce 2015 nová moderní rozhledna. Je umístěna v nadmořské výšce 865 metrů a měří přesně 35 metrů. Díky tomu nabízí unikátní panoramatický výhled do všech stran. Z vrchu rozhledny je vidět na vrcholky moravských a slovenských hor, tedy pohoří Jeseník, Beskydy, Bílé Karpaty, Malá Fatra a Strážovské vrchy. V dáli uvidíte také hrad Buchlov a kostel na Svatém Kopečku v Olomouci.

Zdroj: https://www.outdooractive.com/en/lookout-towers/czech-republic/lookout-towers-in-the-czech-republic/21867945/