Teplé září je ideální pro rodinnou dovolenou, cyklovýlet nebo adrenalinové aktivity

Nevěšte hlavu jen proto, že skončilo léto a vám opět začala denní pracovní rutina, protože doba dovolených je za námi. I na podzim se dá podniknout spousta zajímavých aktivit, včetně těch s celou rodinou. Využijte krásných dní, které září a dost možná i první říjnové týdny nabídnou, inspirujte se našimi tipy a začněte podzim stylově i zábavně. Dobrá nálada vám dodá energii, která je na podzim obzvláště potřeba.

Poslední koupání v moři

I když u nás už to na koupání není, ve Středozemním moři se dá většinou plavat až do konce října, aniž byste museli být nějací otužilci. Mimosezónní letenky už sice nejsou tak levné jako v době před pandemií, stále ještě však ulovíte zpáteční let pod tisíc korun na osobu. A vzhledem k tomu, že mimo sezónu je ubytování u moře často za hubičku, si můžete dopřát několikadenní koupání za zlomek toho, co byste zaplatili v sezóně. A to i v případě, že poletíte s celou rodinou.

Mohlo by vás zajímat:  Japonský rituál koupele očistí mysl od všeho zlého. Staletá tradice je cizincům zapovězená
rear-view-caucasian-family-beach-with-blue-sky-sea-background-walking-water-holding-hands
Zdroj obrázku: Freepik

Poslední pořádný cyklovýlet

Za dobrodružstvím ale nemusíte nutně vyrážet do zahraničí, dopřát si ho můžete také u nás. Stačí se vypravit na poslední pořádný cyklovýlet letošního roku. Tedy takový, při kterém jednou či dvakrát přespíte pod stanem, který si s sebou povezete. Ti odvážnější to zvládnou i pod širákem, pokud mají dobrý spacák a věří předpovědi počasí natolik, aby stan nechali doma. Vhodných tras je u nás spousta, například na Šumavě či v Beskydech. Jednodušší trasy pak najdete hlavně na jižní Moravě.

Mohlo by vás zajímat:  Nejkrásnější místa v tuzemsku, která stojí za to navštívit v září

Lanové centrum

Máte-li na výlet jen jeden den, který si ale opravdu chcete užít, můžete zamířit do jednoho z mnoha lanových center. Tam se může celá rodina pořádně vyřádit. A vaše děti se mohou něco přiučit i od zkušených lezců a horalů. Kdo ví, třeba v nich návštěva lanového centra zažehne novou vášeň a půjdou ve šlépějích některého ze známých českých horolezců, třeba olympionika Adama Ondry.

Zdroj: https://www.thekidcounselor.com/september-activities-fun-family-time-5-ideas/