Sleď nesmí chybět v jídelníčku. Dodá tělu důležité vitaminy a podpoří cestu za vysněnou postavou

Sledě jsou tučné ryby, které ale obsahují zdravé tuky, takže si je můžete dopřát, i když hubnete. Většinou si na ryby vzpomeneme pouze v případě, kdy je méně slunečního světla a potřebujeme doplnit vitamin D. Ten v rybách totiž také najdeme a pro naše tělo je velmi důležitý. Ačkoliv je sleď tučný, obsahuje velmi málo kalorií.

Sledě si můžete dát i na vánoční tabuli

V zimě a v podzimních měsících vyhledáváme ryby častěji než přes léto. Je to způsobené tím, že tělo si samo řekne, jaké látky mu chybí a jaké máme doplnit. Protože v zimě je málo slunce, chybí nám vitamin D. Můžeme ho doplnit právě konzumací ryb. Kromě sledě si ale můžete dát také lososa nebo tuňáka. Záleží na tom, jaká ryba vám chutná, nebojte se ale ochutnat také něco nového.

Mohlo by vás zajímat:  Pořádnému steaku málokterý chlap odolá. Nadměrná konzumace červeného masa si ale vybere svou daň

I když je sleď tučný, nemusíte se obávat toho, že po něm budete tloustnout. Na 100 g sledě totiž připadá pouze 160 kcal, což ho řadí mezi potraviny, které si můžete dát i během diety. Obsahuje především omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro naše tělo také velmi důležité. Díky nim máme zdravý nervový systém, jsme méně ve stresu a máme lepší náladu. Hodí se tak i místo kapra na štědrovečerní stůl.

Zdroj obrázku: Freepik

Co ještě nám může sleď dodat za látky?

Kromě omega-3 mastných kyselin sleď obsahuje ještě několik vitaminů. Mezi ně patří vitamin A, který je důležitý pro zdraví očí, také vitamin E, který chrání před stárnutím nejen pokožku, vitamin K, který podporuje normální činnost střev, a už zmíněný vitamin D.

Mohlo by vás zajímat:  Fluor je pro zdraví zubů klíčový. Jeho nadbytek však způsobí problémy, které odnesou hlavně děti

Sledě obsahují také dostatek minerálních látek. Mezi ně patří železo, ale také zinek nebo jód. I jód je pro lidské tělo velmi důležitá látka, která podporuje činnost štítné žlázy. Sleď obsahuje také měď. Neváhejte ryby zařadit do svého jídelníčku, protože tím získáte samé výhody. Ryby můžete jíst v malých porcích, ale za to pravidelně.

Zdroj: https://www.nutritionadvance.com/herring-nutrition-benefits/