Jít si lehnout do ložnice nemusí skončit dobře. Skutečně kvalitní spánek dopřejí pouze oblíbené rostliny

Ložnice je místem, kde každý den odpočíváme a chceme se vyspat do růžova. Rostliny neodmyslitelně patří ke každému domovu a ložnice by neměla být žádnou výjimkou. Kromě toho, že působí jako nádherná dekorace, jsou také velmi prospěšné zdraví. Mohou totiž vyčistit vzduch a zlepšit kvalitu vašeho spánku. Musíte si ale zvolit správné druhy rostlin, které budou nádherně vypadat a skvěle fungovat v interiéru jako přírodní čistička vzduchu.

Chrysalidokarpus nažloutlý (palma areka)

Tato krásná zelená palma čistí vzduch, odstraňuje z něj toxiny a oxid uhličitý. Zároveň uvolňuje do vzduchu množství vlhkosti, což je velmi pozitivní hlavně během zimy, kdy je vzduch v interiéru suchý kvůli radiátorům. Snadno se pěstuje, vypadá krásně a příjemně vyplní prostor, protože je nádherně košatá, ale zároveň je charakteristická svým půvabem a elegancí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak snadno odstranit skvrny od vína? Poradíme domácí metody
Zdroj obrázku: Freepik

Fíkus malolistý

Fíkus malolistý je naprostou jedničkou, pokud jde o čištění vzduchu ve vašem domově. Dokáže odstranit přes 70 % benzenu, čpavku, toluenu a dalších škodlivých látek, které se mohou uvolňovat z nekvalitních syntetických materiálů, jako je linoleum nebo dřevotříska. Zvládá také zpracování všech sloučenin a zničí více než polovinu existujících mikroorganismů, které by vám mohly poškodit zdraví. Zlepšíte si kvalitu spánku a navíc budete mít v ložnici nádhernou rostlinu.

Aloe vera

Aloe vera je velmi známá a v posledních letech ji začíná pěstovat více lidí než v minulosti. Aloe má všestranné zdravotní vlastnosti a mnohostranné využití v domově, péči o pleť i zdraví. Vzduch vám vyčistí od potenciálně nebezpečných chemikálií, jako je formaldehyd, který se uvolňuje ze stěn našich obydlí. Aloe vera navíc v noci uvolňuje kyslík a další látky, které mají pozitivní vliv na lidský organismus. Pokud chcete něco méně typického, zkuste kapradiny, které jsou nádhernou dekorací do ložnice, ale také vám pomůžou zvládat stres.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/plants-that-help-you-sleep