Jak se snadno zbavit vlhkosti, která se drží uvnitř vozu?

Pokud cítíte nepříjemný zápach, když otevřete dveře do auta, může to být tím, že v něm udržuje vlhkost. Tento zápach je velmi nepříjemný, ale není těžké se ho zbavit, aby se vám v autě lépe dýchalo. Můžete si buď koupit různé osvěžovače vzduchu, které ale neodstraňují příčinu vlhkosti.

Jak se vlhkosti zbavit, aniž bychom utráceli za drahé prostředky?

Nečistoty, prachy nebo mastnota můžou mít za následek to, že se v autě bude objevovat pravidelně nepříjemný zápach. Pokud se navíc spojí s vlhkostí, která se do vozidla snadno dostane, nebudete chtít po čase v autě jezdit, protože vám to bude nepříjemné. Můžete si ale pomoci jednoduchým trikem, a tím je použít obyčejný sáček čaje.

Mohlo by vás zajímat:  Vzhled auta hraje při prodeji jednu z hlavních rolí

V každé domácnosti se najde pytlík s čajem, protože čaj lidé milují a mají ho v zásobě mnoho. Právě ten pomůže s přebytečnou vlhkostí ve vozidle a pomůže mu dodat skvělou svěží vůni. V autě tak bude radost jezdit. Auto ale musíte nejdříve důkladně vyčistit, a to jak uvnitř, tak také zvenku. K tomu poslouží myčka, interiér zvládnete sami nebo se objednejte k odborníkům, kteří na to mají správné prostředky.

Čajový sáček můžete zavěsit kamkoliv

Nejčastěji se čajový pytlík zavěšuje tam, kam normálně dáváte osvěžovač vzduchu. Hodí se tedy do větrání. Výhodou čajového pytlíku je, že si sami vyberete vůni, která vám bude nejpříjemnější, navíc nestojí tolik peněz a vůni můžete měnit podle toho, jak se vám zlíbí. Je to tak přírodní produkt, který neobsahuje žádné chemické látky a nehrozí kvůli němu alergie.

Mohlo by vás zajímat:  Pokuta za využití antiradaru v autě se silničním pirátům vyplatí

Jestli ale nechcete používat čajové sáčky, můžete si poradit také jiným způsobem. Vlhkost skvěle absorbuje například pytlík rýže, kterou můžete nasypat například do ponožky, nebo si kupte kočičí stelivo, které má stejné vlastnosti jako rýže. Navíc si ho můžete také koupit v několika voňavých variantách, ze kterých si každý vybere tu svou.

Zdroj: https://mag.toyota.co.uk/fix-condensation-inside-car/