Co se děje při podání ruky, když stisk není pevný?

Oslabená ruka může znamenat mnoho. Pokud při podání ruky nemá silný stisk, může to značit některé zdravotní problémy, které je potřeba řešit. Někdy je to jen přirozený proces stárnutí, ale může to být znakem vážnějších nemocí – diskopatie, cukrovky nebo rakoviny. Jestli v rukou neudržíte předměty a máte problémy pracovat prsty, zjistěte, proč se tak děje.

Příčin může být několik, znamenat to může i vážnou nemoc

Slabost v rukou může být symptom, který jen těžko odhalíte. Mohou si ho ale všimnout také lidé, kteří vám podávají ruce, vy sami si toho nemusíte být vědomi. Svaly v končetinách totiž stárnou a ztrácí tak svou funkci. Slabý stisk ruky může znamenat i zdravotní problém, který je nutné včas vyřešit.

Někteří mohou využít zařízení, které se stiskne oběma rukama, celkově třikrát, a vypočítá se průměr. Správná síla při podání ruky je u mužů 46 kg a u žen 29 kg. Tato síla se ale časem zmenšuje, v 60 letech věku se sníží až o 6-7 kilogramů. Slabé ruce mohou mít například syndrom karpálního tunelu. Ten vzniká, když ruce používáme často na jemnou motoriku, problémy s tím mají hlavně lidé, kteří pracují ve fabrikách.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto tři znaky napoví, že je do vás zamilovaná. Ženské city prozradí gesta i způsob mluvení

Problémy se stiskem ruky mají i lidé pracující na počítači

Slabost v rukou může znamenat vážné problémy, jako je cukrovka, revmatické onemocnění nebo hypotyreóza. Příznaky syndromu karpálního tunelu jsou také brnění a častá necitlivost v rukou. Ruce můžete mít hlavně po ránu ztuhlé. Oslabení ruky mohou způsobit také změny na krční páteři. Je to našimi špatnými návyky, jako je nesprávné držení tělo, nedostatek ergonomie v práci nebo častá práce na počítače, mobilu nebo tabletu.

Slabost v rukou může znamenat onemocnění srdce nebo cukrovku. Vysoká hladina cukru vede k poškození nervových vláken, a způsobit to může slabost nebo dokonce necitlivost končetin nebo bolest v rukou a nohou. Srdeční onemocnění jsou mnohem závažnější. Je nutné sledovat i vedlejší příznaky. Mezi takové patří bolest hlavy, zvracení nebo ztráta vědomí.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/top-bad-handshakes-3024313, https://theconversation.com/shaking-hands-is-disgusting-heres-what-else-you-can-do-98097