Přetápět je zbytečné. Nastavte ideální teplotu pro každou místnost zvlášť

Podzim je tady a s ním přichází chladné dny, které následuje topná sezóna. Všichni chceme na topení ušetřit a zároveň doma nemrznout. Budete se divit, ale lze to zařídit poměrně snadno. Musíte se správně obléknout a nastavit topení na vhodnou teplotu podle toho, v jaké místnosti se nacházíte. Poradíme vám, jakou teplotu nastavit, abyste byli v teple a zároveň ušetřili na energiích.

Obývací pokoj

Obývák je prostorem, kde trávíte nejvíce času. Z tohoto důvodu by to mělo být teplo, ale rozhodně ne horko. Ideální teplota pro tento prostor by měla být 20-22 stupňů. V chladnějších dnech můžete i trochu přidat, ale obecně držte tuto teplotu. Brzy si na ní zvyknete a bude vám teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek kávy nakopne dracénu energií. Nádherně se zazelená a poroste jako o závod

Ložnice

Nejlepší spánek zažijete v místnosti, která je trochu chladnější. Proto si na termostatu v ložnici nastavte 16-18 stupňů. Spolehněte se na teplejší pyžamo a hřejivou deku, pod kterou budete spát. Podle odborníků se při této teplotě nejlépe vyspíte, ale můžete klidně pár stupňů přidat, jestli vám to nestačí.

young-smiling-man-casual-pajamas-outfit-sitting-bed-morning-working-laptop
Zdroj obrázku: Freepik

Koupelna

Na druhou stranu koupelna by měla být nejteplejší místností v domě nebo bytě. Proč? Proto se zde nachází hodně vlhkosti kvůli praní, sprchování nebo koupání. Tu musíte vysušit, aby se u vás doma netvořili plísně. Proto si nastavte teplotu 22 stupňů a užijte si příjemné teplo při pobytu v koupelně.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte trávník na jaro už nyní. Jeho hustou zeleň budou všichni sousedé závidět

Kuchyně

Kuchyňský prostor nevyžaduje tak vysokou teplotu, protože tu budete vařit a péct. Tím se místnost vytopí sama. Nastavte na radiátoru 18-20 stupňů, i když ji máte propojenou s obývacím prostorem. Zde je dobrá možnost regulace, protože při vaření byste měli termostat snížit. Díky tomu se kuchyně nebude přehřívat.

Dětský pokoj

Nechcete mít nemocné děti a zároveň chcete ušetřit na topení? Nastavte teplotu 18-20 stupňů, stejně jako v obývacím pokoji. Díky tomu budou na tuto teplotu všichni zvyklí a nikdo z vaší rodiny nebude zbytečně nemocný. Myslete také na vhodné oblečení. Nechoďte doma jako v létě a oblékněte dlouhé kalhoty i tričko. To samé platí i pro děti.

Zdroj: https://www.vaillant.co.uk/homeowners/advice-and-knowledge/what-is-the-ideal-room-temperature-1769698.html