Teplo domova tvoří maličkosti. Hra se světlem, barvami i materiály interiér zútulní

Na podzim a v zimě trávíme v bytech stále více a více času, a tak není divu, že chceme mít domácnost útulnou a hezkou. Bez ohledu na to, jak si prostor uvnitř zařídíme, existuje několik triků, díky kterým bude náš domov mnohem příjemnější. Podívejte se, jak zateplit interiér i bez přehnaného topení a jaké doplňky vám k tomu pomohou.

Vhodné osvětlení

Osvědčeným způsobem, jak v místnosti pocitově zvednout teplotu, je výběr správného osvětlení. Světlo vytváří atmosféru celého domu. Rozptýlené a bodové světlo je nejlepším řešením, vyplatí se ale pořídit i stojací a nástěnné lampy. Žárovky by měly vydávat nažloutlé teplé světlo. Je také vhodné rozmístit po interiéru svíčky a lucerny, které zpříjemní podzimní večery.

Mohlo by vás zajímat:  Správné vytáhnutí klíštěte sníží riziko infekce. Myslet je třeba na několik zásad

Zaměřte se na osobní dekorace, jako jsou fotorámečky nebo magnetky přivezené z výletů. Tyto maličkosti váš byt velmi zútulní. Místnost zosobní i ručně vyráběné ozdoby. Dalším osvědčeným způsobem zateplení interiéru jsou rostliny. Při správném uspořádání a umístění budou doplňkovým prvkem plným barev. Lze využít velké exempláře, jako jsou monstery nebo palmy, pokud ale doma nemáte příliš místa, zasaďte do květináčů sukulenty a orchideje.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné barvy

Pokud chcete místnost prohřát, volte doplňky intenzivnějších barev. Doporučují se teplé a pastelové odstíny. Hnědá barva vám umožní uklidnit se a relaxovat, žlutá, oranžová a zlatá vám dodají energii a připomenou letní slunce. Dávejte ale pozor na to, aby tyto barvy nebyly příliš světlé. V těchto odstínech volte přikrývky, polštáře, přehozy, koberce či vázy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit rychlovarnou konvici není žádná věda. Domácí metody ji zbaví vodního kamene bez námahy

Zateplení interiéru, který je sám o sobě světlý, může být oříšek. Zkuste použít látky s přirozenou a výraznou strukturou, například hustě tkané koberce, lněné povlečení nebo sametové závěsy. Skvěle poslouží skleněné lucerny zdobené ratanem, dekorativní makramé na stěně nebo drhané závěsné květináče. Interiér zútulní i doplňky z přírodních surovin.

Zdroj: https://www.housedigest.com/983360/design-tricks-to-make-your-home-feel-more-warm-and-cozy/