Malincí roztoči dokážou pořádně znepříjemnit život. Nemilosrdně je vyžeňte na mráz

Už naše babičky věděly, jak na roztoče. Jsou to malé potvůrky, které se snadno dostanou i tam, kde si myslíme, že nikdo být nemůže. Mohou se dostat do matrací, povlečení, ale také nábytku. Co dělat v boji proti roztočům a jak s nimi zatočit? Spolehněte se na mrazivé období, které nyní panuje. Mráz si hravě poradí nejen s roztoči v povlečení, ale vyvěsit můžete také koberce.

Peřiny, polštáře i matrace musí ven!

Už naše babičky věděly, že každou zimu se musí dát peřiny, povlečení i polštáře ven. Nejlépe na zahradu, ale postačí i menší balkonek. Je to totiž skvělý způsob, jak se zbavit roztočů, které mohou způsobit nejen alergie, ale také různé další nemoci, které jsou spojené právě s nimi. Alergie jsou způsobené nejen jejich přítomností, ale také trusem nebo dalšími látkami, které vylučují.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se překvapit vysokým účtem za plyn. Díky několika změnám už se nebudete bát vařit

Ložní prádlo můžete nechat vyvěšené na balkoně klidně celou noc. Ideální teplota je -20 stupňů, ale v našich podmínkách takové mrazy málokdy nastanou. Proto bude stačit jakákoli teplota v mínusových hodnotách – čím bude nižší, tím lepší. Roztočů se zbavíte mnohem rychleji. Povlečení byste venku měli nechat nejméně dvanáct hodin. Je to ekologický způsob, jak se roztočů zbavit a nepoužívat při tom chemické prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Roztoče najdete i v kobercích a oblečení

Roztoče nenajdete pouze v ložním prádle nebo matraci, objevují se také v kobercích nebo nábytku, na který velmi často saháme holýma rukama. I tady budou fungovat metody našich babiček, které dobře věděly, jak se roztočů zbavit. Koberce dejte do chladu a poté je vyklepejte – nesmí to ale dělat člověk, který je alergický, způsobil by si spoustu problémů.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy dokážou otrávit život. Nachystejte jim chutnou svačinku a spojte síly s rostlinou

Existuje více než 45 tisíc druhů roztočů, někteří jsou vidět pouhým okem, na jiné byste si museli vzít mikroskop. V každém případě se jedná o potvůrky, které mohou ovlivnit naše zdraví a také život. Líbí se jim v chladnějších místnostech, kde je vyšší vlhkost. Roztoči mají rádi prach a nečistoty, proto se často objevují v bytech i domech.

Zdroj: https://content.ces.ncsu.edu/mites-that-bug-people