Podzimní trendy pro muže 2023: vsaďte na černobílou, vrstvení a retro styl

Podzim je roční období, kdy se můžeme vyřádit v oblékání a zkombinovat různé styly, materiály a barvy. Jaké jsou ale nejnovější módní trendy pro muže na podzim 2023? Podívejme se na to, co nám představily světové značky na přehlídkových molech.

Černá a bílá

Jednou z nejvýraznějších kombinací, která se objevila na podzimních kolekcích, je černobílá. Tento klasický duet je vždy elegantní a sofistikovaný, ať už jde o formální oblečení nebo volnočasové outfity. Černá a bílá se nosí jak v jednoduchých střizích, tak v geometrických vzorech, pruzích nebo kostkách. Značky jako Dior, Balenciaga nebo Prada ukázaly, jak si pohrát s kontrasty a vytvořit zajímavé vizuální efekty.

Mohlo by vás zajímat:  Boty znovu jako nové: lesk i barvu si udrží díky jedinému spreji

Kožené detaily a pastelové barvy

Kožený materiál je pro podzimní a zimní sezónu typický. Můžeme ho nosit však i jako doplněk. Kožené límce, manžety, kapsy, pásky nebo nášivky dodávají oblečení šmrnc.

Pastelové barvy jsou obvykle spojovány s jarním a letním obdobím, ale to se letos změnilo. Podzimní kolekce přinesly mnoho světlých a jemných odstínů, jako je růžová, modrá, žlutá nebo zelená. Pastelové barvy působí svěže a vesele, a navíc dobře ladí s tmavšími barvami podzimu. Nosí se jak na svetrech, košilích nebo tričkách, tak i na kabátech, kalhotách nebo doplňcích.

Mohlo by vás zajímat:  Klobouk dodá eleganci, kombinovat ho lze s různými styly
Portrait of bearded male dressed in a grey jacket.
Zdroj obrázku: Freepik

Vrstvení

Vrstvení je praktický i stylový způsob, jak se oblékat na podzim. Umožňuje vytvořit různé kombinace a přizpůsobit se proměnlivému počasí. Nosí se jak v klasickém stylu, kdy se vrství košile, svetr a kabát, tak i v moderním stylu, kdy se vrství různé materiály, vzory a střihy. Vrstvení je také skvělou příležitostí pro experimentování s barvami a texturami.

Retro styl

Retro styl je stále populární a podzim 2023 není výjimkou. Odkazuje na módu minulých dekád, zejména 70., 80. a 90. let. Projevuje se v používání staromódních vzorů, jako jsou puntíky, kostičky nebo květiny, v nošení vintage kousků, jako jsou džínové bundy, roláky nebo bomberky, nebo v inspiraci ikonickými postavami, jako jsou James Dean, David Bowie nebo Kurt Cobain. Retro styl se nosí jak s nostalgií, tak s ironií. Značky jako Dsquared2, Moschino nebo Tommy Hilfiger ukázaly, jak se vrátit do minulosti s humorem a šarmem.

Zdroj: https://wwd.com/fashion-news/fashion-trends/mens-fall-2023-trends-1235778919/