Za přiznanou ruku dostal Bernardovu cenu

Záložník fotbalového týmu FC Silon Táborsko David Skopec férově přiznal, že po jeho hře rukou padl míč do vlastní brány. Svůj tým tím připravil o remízu, zápas skončil 0:1 ve prospěch soupeře FK Příbram. Za svoje férové jednání si David Skopec vysloužil Bernardovu cenu, kterou uděluje Rodinný pivovar Bernard za pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy.

„Přiznat vlastní chybu, připravit svůj tým o výhodu, ale hrát fér, to každý nedokáže. Slušného a férového chování si vážíme, chováme se tak k sobě v pivovaru, k partnerům, i při výrobě piva. Myslíme si, že je dobré si takových vlastností všímat a podporovat je,“ uvedl motivy pro udělení Bernardovy ceny Zdeněk Mikulášek.

Mohlo by vás zajímat:  Vlasy potřebují neustálou péči. Základní kroky by neměl vynechat žádný muž

„Přiznání bylo asi to nejlehčí na celé situaci. Moje sportovní selhání nás stálo zápas, to je mnohem složitější. Kdybych svoje sportovní selhání napravoval lidským selháním, tak to nejsem já. Snažím se každý den sportovní kariéry využít k tomu, abych dosáhnul svého maxima, ale jednou to skončí, já tu nebudu stát jako sportovec, ale jako normální člověk,“ řekl ke svému přiznání David Skopec.

David Skopec 1

Bernardovu cenu představuje symbolické velké zlaté srdce, certifikát a také pivo na rok zdarma, což představuje průměrnou spotřebu piva v ČR v předchozím roce. „Kdyby někdo chtěl ochutnat pivo Bernard, bude ho celý rok u mě dostatek. Jako abstinent udělám z rodiny a kamarádů pivaře,“ s úsměvem poděkoval za ocenění abstinent David Skopec.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte během zimy v bezpečí i při různých venkovních aktivitách

Bernardova cena

Pivovar oceňuje Bernardovou cenou osoby i kolektivy nebo organizace za pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy. Pivovar v minulosti cenu udělil například za férovou hru ve sportu, za záchranu života nebo jinou nezištnou pomoc druhým, cenu získaly např. i sportovní týmy či nadace. Přehled oceněných a jejich příběhy najdete na webu Rodinného pivovaru Bernard zde: https://www.bernard.cz/cs/nas-svet/bernardova-cena