Metrosexuál dbá na svůj zevnějšek. Prim hraje móda, se sexuální orientací nesouvisí

Na světě existuje hodně lidí a každý z nás je trochu jiný. Jistě jste někdy potkali muže, kteří na první pohled vypadají skvěle. Jsou velmi upravení, elegantní, krásně oblečení a působí možná trochu žensky. Na první pohled to může vypadat jako nadávka, ale vůbec to tak není. Jedná se čistě o označení muže, který velmi pečlivě pečuje o svůj zevnějšek.

Péče o vzhled je důležitá

Nezáleží na tom, jestli se jedná o vlasy, nehty, pokožku nebo oblečení. Metrosexuál pečuje o celé své tělo jako o svůj chrám. Kosmetika, manikúra, pedikúra nebo solárium jsou pro ně samozřejmostí. Návštěva posilovny je další věcí, kterou dělají pravidelně. Metrosexuálové pečují o své tělo po všech stránkách. Poznáte to na nich na první pohled, protože vypadají vždy skvěle. Dokonce i v posilovně si dávají pozor na to, aby vypadali stylově.

Mohlo by vás zajímat:  Podvodníka na online bazaru odhalí podezřelá cena i požadavek citlivých údajů
161925
Zdroj obrázku: Freepik

Muži, kteří se vyznají v módě

Všichni metrosexuálové se krásně oblékají. Nemusí nutně nosit drahé oblečení, ale vždy jsou dokonale upravení. Stylové oblečení, krásné hodinky, upravené vlasy a příjemná vůně jsou znaky, podle kterých je můžete poznat. Podle mnohých se vyznačují také trochu ženským vzhledem. Většinou je to ale jen proto, že svému vzhledu věnují téměř stejnou dobu jako většina žen. Tento trend vás může jako muže trochu odsoudit, protože vás budou ostatní považovat za zženštilé.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto 7 rysů prozradí, že jste toxický člověk, se kterým nikdo nechce nic mít

Nejde vůbec o sexuální orientaci

Hodně lidí se také (chybně) domnívá, že každý metrosexuál je zároveň i homosexuál. To vůbec není pravda. Jedná se pouze o muže, kteří si uvědomují sílu svého vzhledu a pravidelně se o něj starají. Zároveň se jedná o jedince, kteří jsou většinou zdraví. Pravidelná fyzická aktivita a zdravý životní styl jsou totiž součástí tohoto životního stylu. Metrosexuál není vůbec pejorativní termín, kterým někoho urazíte. Možná znáte nějakého muže, který se vyznačuje upraveným vzhledem a hodně to pro něj znamená.

Zdroj: https://www.theguardian.com/world/2004/jun/27/gender.menshealth4