Jakými způsoby odstraníte skvrny od antiperspirantu?

Antiperspiranty jsou sice vhodnými prostředky k tomu, aby zabránil nejen pocení, ale také zápachu, ale navíc kvůli němu budete muset odstraňovat skvrny, které zůstanou na oblečení. Především na bílých šatech nebo halenkách budou vidět žluté skvrny, které půjdou jen těžko odstranit.

Skvrny odstraňujte co nejrychleji, jinak na oblečení zůstanou

Jak je možné, že antiperspirant po sobě zanechává stopy, které nejdou dolů? Sice zabrání pocení a také zápachu, ale je to díky chloridu hlinitému, který obsahuje. Kvůli němu máte na oblečení skvrny, které nejdou odstranit. Pokud na svém oblečení uvidíte žluté nebo jiné skvrny, které jsou v podpaží, budete je muset co nejrychleji odstranit.

Čím déle budete otálet, tím půjdou odstranit hůře. Navíc skvrny můžete zafixovat žehličkou, takže každý kousek oblečení raději zkontrolujte, než do po vyprání dáte na žehlení. Někdy nepomohou ani prostředky, které jsou přímo určené na odstraňování skvrn. Zkuste metody, které jsou levné, účinné a prostředky na odstranění skvrn najdete doma.

Fungovat může čpavek, ale také ocet s kyselinou citronovou

Jestli nechcete používat chemické prostředky, můžete využít například uhličitan amonný. Připomíná prášek do pečiva, koupíte ho v obchodě a je to prostředek, který je snadno dostupný, a hlavně díky němu odstraníte i těžko odolné skvrny. Zkusit můžete také čpavek. Ten smíchejte s litrem vody a mýdlovými vločkami a do roztoku namočte špinavé oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Kuličky z alobalu zbaví prádlo statické elektřiny. Stačí je přidat do sušičky

Pomoci si můžete také peroxidem vodíku. Nelijte ho přímo na oblečení, ale také ho smíchejte s vodou. Můžete k němu přidat i několik kapek octa. Jako bělidlo bude fungovat také kyselina citronová. Nechte na skvrnách půl hodiny a poté oblečení vyperte. Jedině tak odstraníte skvrny od antiperspirantu. Pokud ani v takovém případě nepůjdou vyčistit, budete se muset s oblečením rozloučit.

Zdroj: https://mycarpe.com/blogs/sweatopedia/how-to-get-antiperspirant-and-deodorant-stains-out-of-clothes