Placení na prvním rande může být oříšek

„Nezaplatí za mě a druhé rande už nebude.“ To je bohužel věta, která všechny nezadané muže děsí, protože randění je v poslední době velmi finančně náročnou zálibou. Nehledě na to, že se dnešní mladé ženy považují za emancipované a nezávislé, když jde o placení, převládá názor jejich maminek a babiček. Jak tedy elegantně řešit placení prvního společného účtu? Není nad to vybírat obezřetně podnik na první setkání a také být upřímný, aby mohlo dojít i k dalším schůzkám.

Vzrušující a finančně náročné

Randění a flirtování patří mezi velmi zábavné činnosti, kterých se díky Tinderu naskýtá opravdu hodně. Jenže každá tato vzrušující zábava má svou stinnou stránku v podobě placení za útratu v restauraci, v kině nebo v divadle. Finance tak hrají první důležitou roli v možném budoucím vztahu. Jak se k tomu v dnešní době stavět z pozice muže? V minulosti byly role jasně dané. Muž zval a platil, za odměnu se žena vyšňořila a byla okrasou onoho večera. Typicky se první rande odehrávalo v „lepší“ místní restauraci po divadelním představení.

Mohlo by vás zajímat:  Na prvním rande ocení ženy uvolněnost a humor
date-people-payment-financial-independence-concept-happy-couple-with-cash-money-wallets-wine-glasses-paying-bill-restaurant
Zdroj obrázku: Freepik

Raději na kávu

Takové rande dnes nepřipadá vzhledem k finanční náročnosti vůbec v úvahu, což by si měly uvědomit obě strany. Vstupenky do divadla a honosná večeře s lahví vína stojí neskutečný majlant. To je investice, kterou je jen málokdo ochoten vložit do projektu, který vzhledem k rychlosti seznamování na Tinderu, má jen malou šanci na úspěch. To jen na úvod rada pro muže, aby nebyli zklamaní. Mnohem vhodnější je při pozvání slečny nebo ženy volit umírněnější místo setkání, například příjemnou tichou kavárnu. V tom případě jistě nebude problém být gentleman a za kávu zaplatit.

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte na prvním rande dojem a vyhněte se častým chybám

Jasná odpověď neexistuje

Na druhou stranu, žena se může cítit nekomfortně, že vlastně druhou schůzku dluží jen pro splacení závazku. Pro tyto situace neexistuje jasně daná odpověď, vždy je ale na místě spolu komunikovat a nabídnout řešení. Když tedy muž platí za kávu, může žena nabídnout hned na místě pozvání na procházku se zmrzlinou. První placení je zkouškou toho, jak se dva umí dohodnout. Finance jsou téma, které rezonuje při společném životě vždy, proto není od věci si vyzkoušet spolupráci hned při první schůzce.

Zdroj: https://www.cnbc.com/select/who-pays-on-the-first-date/