Péče o uši je spojená s řadou mýtů, škodí i naše zlozvyky

Každý člověk má vlastní způsob, jak se stará o své uši. Je smutné, že tuto péči stále obklopuje hodně mýtů a polopravd. Právě proto se dnes podíváme na metody, které jsou pro váš nebezpečné a lidé stále věří, že jsou pro ně dobré. Možná se naučíte něco nového a zjistíte, co byste neměli používat při péči o své uši. Nevěřte mýtům, které slyšíte od ostatních.

Čištění vatovými tyčinkami

To je naprosto klasická metoda čištění uší. Mnoho lidí v dnešní době již ví, že je to nebezpečné. Nejen, že můžete zajít tyčinkou příliš hluboko do ucha, ale také vždy zatlačíte ušní maz hlouběji do uší, takže je prakticky vůbec nevyčistíte. Tuto metodu rozhodně nepoužívejte.

Mohlo by vás zajímat:  Diety nejen při hubnutí: úprava jídelníčku je při řadě onemocnění zásadní

Příliš časté čištění uší

Možná máte pocit, že si musíte čistit uši každý nebo téměř každý den. Není to pravda. Uši se dokáží většinou čistit samy, takže se o ně nemusíte starat tak často. Na druhou stranu je nesmíte ani zcela zanedbávat. Myslete ale na to, že příliš časté čištění uší způsobuje problémy a zdravotní problémy.

2951
Zdroj obrázku: Freepik

Ušní svíčky

Tohle je alternativní produkt, který si mnoho lidí oblíbilo. Je to jistě lepší než tyčinky do uší, ale neexistuje žádné potvrzení, že je tento produkt zcela bezpečný. Svíčky nemusí z uší odstraňovat tolik toxinů, kolik vám výrobci tvrdí. Proto si dávejte pozor i na tento populární produkt na čištění uší.

Mohlo by vás zajímat:  Pocit studených a těžkých nohou ukazuje na vysokou hladinu cholesterolu. Navštivte lékaře co nejdříve

Používání ušních čističů

Na trhu najdete také kapky, které mohou rozpustit ucpávky v uších. Bohužel také obsahují chemii, která může velmi jednoduše způsobit alergickou reakci. Tyto produkty fungují dobře, ale měli byste se vždy poradit se svým lékařem, jestli byste je měli používat a jak často byste je měli používat.

Špatná péče o uši

Zanedbávání péče o své tělo není nikdy dobrým nápadem. Uši nejsou žádnou výjimkou. Musíte si je občas vyčistit a pravidelně si je nechávat zkontrolovat u svého lékaře. Nesmíte to ale přehánět. Nejlepší metodou, jak je vyčistit, že mytí vnější části ucha vodou během koupání.

Zdroj: https://www.kutrrh.go.ke/4-risky-myths-about-ear-care/