Při výběru z bankomatu můžeme snadno přijít o všechny úspory. Opatrnost je namístě

Při výběru hotovosti z bankomatu si musíte vždy dávat dobrý pozor na své okolí. Při nepozornosti můžete ztratit všechny úspory, které máte na svém účtu. Ostražitost a pár tipů vám s tím hodně pomohou. Podvodníci používají nejrůznější metody, jakými vás chtějí okrást. Opatrnost je na místě bez ohledu na to, kde budete své peníze vybírat. Řekneme vám, co je při tom nejdůležitější.

Bezpečnost osobních údajů

Vždy se dívejte, kdo stojí ve vaší blízkosti. Lidé, kteří vám nahlíží přes rameno, mohou být obrovské riziko. Dávejte si pozor také na skryté kamery nebo sledování stisknutí kláves. Podvodníci jsou velmi vynalézaví, takže se nesmíte nechat překvapit. Chraňte své osobní údaje a hlídejte, aby ve vaší blízkosti nestál nikdo cizí. Tito lidé vás potom mohou okrást a použít PIN karty.

Mohlo by vás zajímat:  Nepotřebné věci stranou a pozor na podlahu. Tradiční pověry nabádají, jak přijít k bohatství

Hlídejte si svůj PIN ke kartě

Při každém zadávání PIN kódu zakryjte číselník rukou nebo celým tělem. Pro všechny jedince ve vašem okolí (stejně jako pro kamery) bude mnohem těžší zahlédnout, co zadáváte do číselníku. Zároveň se také podívejte, jestli kolem bankomatu nebo místa pro vložení karty nejsou nějaká podezřelá zařízení. V takovém případě ihned odejděte a kartu dovnitř nevkládejte.

1202
Zdroj obrázku: Freepik

Vyberte si správný bankomat

Tato rada zní možná podivně, ale je velmi důležitá. Vždy se dívejte po bankomatu, kolem kterého není velký dav lidí. Mnohem lepší jsou bankomaty přímo v prostoru banky nebo v ulicích, kde nechodí velké množství lidí. Díky tomu bude mnohem jednodušší si ohlídat, jestli se kolem vás nachází někdo, kdo má špatné úmysly. Proto si dávejte pozor i na bankomat, u kterého stojíte.

Mohlo by vás zajímat:  Palivo pomůže šetřit správné tankování i pravidelná údržba vozu

Kontrola výběru

Po vybrání peněz si zkontrolujte pomocí elektronického bankovnictví stav svého účtu. Podvodníci vám ho většinou vyberou velmi rychle po výběru. Poznáte to proto okamžitě, jakmile přijdete domů. Některé banky také volají klientům, když se u nich objeví podivné pohyby na účtu. Na to ale nesmíte spoléhat. Konto si pravidelně kontrolujte a držte se ostatních pravidel při výběru hotovosti.

Zdroj: https://www.met.police.uk/cp/crime-prevention/personal-safety-how-to-stay-safe/ATM-safety/