Jak se zbavit zápachu z nohou? Zkuste přírodní metody

Zápach nohou trápí mnoho, ale ne každý s tím chce něco udělat. Většinou se to svede na špatné boty nebo genetickou vadu. Je ale pravdou, že lidé se o své nohy nestarají a důsledku toho se snadno stane, že začnou nepříjemně zapáchat, což může být problém na příklad na návštěvě nebo u lékaře, kde se musíte zouvat. Jak nepříjemný zápach odstranit?

Nohy mohou smrdět i z obyčejné vody, která má špatnou kvalitu

Pravidelně si nohy myjete, ale stejně z nich cítíte nepříjemný odér? Problém může být ve vodě, jejíž kvalita odpovídá za čistotu a vůni vašich nohou. Není to ale pravidlo, faktorů může být mnohem více. Někteří lidé mají více potních žláz na nohou, a proto se snadno stane, že se noha zpotí a následně zapáchá. A jiní mají zase nohy plné bakterií a různých plísní, které nejsou na první pohled patrné.

Mohlo by vás zajímat:  Horská expedice je výzva, na kterou je nutné se pořádně připravit

Dbejte na to, abyste na nohou měli správnou obuv, která bude větrat a tím pádem vám nohy nebudou vlhnout a zapáchat. Bohužel, zápach nohou může mít i jiné příčiny, například hormonální poruchu nebo jiný zdravotní problém, který není na první pohled spojovaný se zápachem nohou.

Dávejte si pozor, co jíte, protože to ovlivní celé vaše tělo

Důležité je dodržovat správný jídelníček, hodně pít a také se pohybovat. Bohužel, v některých případech se zápachu nohou nezbavíte, ani kdybyste sebevíc chtěli. Pro takovou variantu nemáme řešení, ale pro ty ostatní platí pravidlo správné hygieny nohou. Nohy by měly pravidelně odpočívat a hlavně dýchat na čerstvém vzduchu. Nikdo nestojí o to, mít nohy zavřené celý den a ve stejných botách.

Mohlo by vás zajímat:  Nealkoholické pivo je skvělá alternativa nejen pro řidiče. Sportovcům pomůže k lepším výkonům

Dopřát jim můžete pravidelné koupele skládající se z bylinek nebo jiných domácích surovin, které máte doma po ruce. Někdy stačí jen teplá voda v kombinaci se solí. Přidat můžete i citron nebo šalvěj, tyto suroviny jsou známé pro své neutralizující účinky. Výborná je dubová kůra, která pomůže nejen se zápachem, ale také reguluje funkci potních žláz. Zkusit můžete také mátu nebo jablečný ocet.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/4-sure-fire-ways-you-can-avoid-stinky-feet/