Namísto ranní kávy vsaďte na zelený čaj. Stačí trochu přilepšit a kila budou mizet

Působí blahodárně na trávení a pomáhá navodit příjemné pocity. Zelený čaj připravovaný z neoxidovaných listů čajovníku má celou řadu pozitivních účinků. Zejména je zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů, posiluje koncentraci a zlepšuje kognitivní funkce mozku, funguje proti depresím a pro zlepšení nálady, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, posiluje kardiovaskulární systém a zabraňuje vzniku aterosklerózy. A co víc? Je lékem na trávení a zlepšuje peristaltiku střev, léčí žaludeční potíže a záněty. Kromě toho umí ještě více, zelený čaj totiž pomáhá shodit nadbytečná kila, při spojení s kořením nebo bylinkami je ještě účinnější.

Mohlo by vás zajímat:  Sklenice vody po ránu je důležitější než snídaně. Tělo i mozek dokonale připraví na celý den

Nápoj pro hubnutí

Zelený čaj je výbornou alternativou k ranní kávě, protože povzbudí a dodá energii hned na začátku dne. Listy čajovníku obsahují též katechiny, které pomáhají spalovat tuky a zamezují jejich vstřebávání. Šálek zeleného čaje po jídle je vhodným doplňkem při dietě, protože zbavuje nevzhledných faldů na břiše. Zelený čaj lze doplnit o další koření a bylinky, které ještě umocní jeho účinky. Co přidat do čaje, aby byl efektivní a chutný zároveň?

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice pro harmonizaci glukózy v krvi

Používá se při pečení nebo pro dochucení různých nápojů, skořice se hodí též kombinovat se zeleným čajem. Skořice totiž obsahuje cinnamaldehyd, tato látka je zodpovědná za aktivaci termogeneze, což je proces spalování tuků s přeměnou na teplo. Skořice zajímavě dochutí zelený čaj a ve spojení s obsaženými účinnými látkami urychluje hubnutí. Do šálku ještě horkého čaje se přidává vždy špetka.

Mohlo by vás zajímat:  Utrácet za prášky na spaní je zbytečné. Pomohou prostředky, které navodí spánek přirozeně

Máta zamezuje mlsání

Aromatická máta má pozitivní účinky na trávení a pomáhá léčit žaludeční obtíže. Ve spojení se zeleným čajem se umocňují spalovací vlastnosti, proto se hodí tuto kombinaci pít po vydatném jídle. A co víc, dokonce mezi jídly, protože pitím zeleného čaje s mátou se eliminuje chuť na sladké, a dokonce touha po jídle obecně. Po uvaření zeleného čaje stačí vhodit do hrnečku několik lístků máty a nechat vylouhovat. Může se podávat též za studena.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/green-tea-and-weight-loss