Vodu lze doplnit i ovocem a zeleninou. Na špičce stojí okurky, dobře hydratuje i celer a jahody

V horkých dnech možná nebudete mít na teplý oběd ani pomyšlení. A není divu. Naše tělo bude volat po litrech a litrech vody, které zase vypotí během několika málo hodin. Teplé pokrmy můžete nahradit ovocem a zeleninou, které budou obsahovat dostatek vody a zároveň vašemu tělu dodají spoustu vitaminů a minerálů, aby mohlo i v parných dnech fungovat správně. Jaké druhy ovoce a zeleniny zvolit?

Po ruce mějte vždy lahev s vodou

V horkých letních dnech se vyplatí nosit u sebe lahev s vodou, kterou si můžete kdykoliv doplnit. Rozhodně se nevyplatí čekat na dobu, kdy budete mít žízeň, protože to už je většinou tělo dehydratované. Po ruce ale mějte také kousek zeleniny nebo ovoce, které nejen zaženou hlad nebo chuť na něco dobrého, ale hlavně dodají tělu vodu, po které tolik touží. Přinášíme seznam potravin, které je vhodné konzumovat v létě.

Denně byste v horkých dnech měli vypít více než 2 litry tekutin, spíše je to více, podle toho, jak moc máte fyzické aktivity. Nepočítá se však pouze voda, ale také vývary nebo jiné polévky, které vodu obsahují. Tento prvek najdete také v zelenině a ovoci, které je přes léto snadno dostupné a můžete si ho dopřát i v čerstvé formě.

Mohlo by vás zajímat:  Obdarovat někoho, kdo má všechno, stojí velké přemýšlení. Inspirujte se našimi skvělými tipy
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké druhy zeleniny a ovoce jsou vhodné?

Jaké druhy zeleniny jsou plné vody? Jedná se hlavně o okurky, které si můžete snadno vypěstovat i doma. Je to zelenina, která je z vody složená asi z 95 %. Právě proto zaženou žízeň a také doplní potřebné vitaminy. Okurka je osvěžující potravina, stejně jako cuketa, kterou si přes léto můžete i ogrilovat. Jsou to lehce stravitelné potraviny, které si můžete dopřát kdykoliv během dne.

Kromě nich si ale můžete dopřát také celer. Ten si můžete udělat ve formě hranolek nebo placiček. V mrkvi najdete také spoustu vody, stejně jako v ředkvičkách, salátu nebo chřestu. Co se týče ovoce, můžete si dát například jablko, meloun nebo kiwi. Vhodné jsou také jahody. Využijte úrodu na zahradě a vychutnejte si letní ovoce v jakékoliv formě.

Zdroj: https://www.uclahealth.org/news/15-food-that-help-you-stay-hydrated