Prášky na spaní jsou zbytečné. Problémům se spánkem udělá konec oblíbené ovoce

Chvilkové problémy se spánkem mohou potkat každého. Kromě odpočinku, zdravé stravy a vyhýbání se stresu se v takových situacích vyplatí sáhnout po přírodních způsobech, jak uklidnit nervy a zlepšit komfort spánku. Můžete použít citron, tento trik používá mnoho lidí.

Citron a jeho vlastnosti

Citron je ovoce, které používáme nejen jako přísadu do jídel, koláčů nebo čaje. Tento citrus je také užitečný při úklidu – čistí odolné usazeniny, skvrny na pokožce a zanechává svěží vůni v myčce a lednici. Kromě toho je citron již léta užitečný v boji proti nachlazení nebo jako doplněk domácí péče.

Citron je bohatý na vitaminy A, C a E a vitaminy skupiny B, obsahuje také minerální látky jako draslík, hořčík, sodík, železo a vlákninu důležitou pro správnou funkci trávicího systému. Díky esenciálnímu oleji limonenu má citron vynikající vliv na pohodu a kvalitu spánku. Problémy s usínáním by se neměly podceňovat, protože nespavost nebo časté probouzení mohou mít z dlouhodobého hlediska vážné zdravotní následky.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití citronu pro klidný spánek

To, co nám skutečně pomáhá a zlepšuje spánek, jsou esenciální oleje, které citron obsahuje. Tyto vonné účinné látky stimulují imunitní systém a regenerují nervový systém. Bylo také prokázáno, že dokáže zmírnit bolest, zejména při migrénách. Zlepšuje také soustředění a uklidňuje nervy.

Mohlo by vás zajímat:  Vynechat večeři je chyba. Ta zdravá pomůže lépe usnout a zregenerovat tělo

Zajímavé je, že nemusíte pít citronovou šťávu, abyste využili těchto úžasných vlastností. Stačí rozříznout citron na polovinu a položit ho poblíž postele. Jeho vůně, která se bude linout po místnosti, bude působit po celou noc. Nejprve odřízněte vrchní část ovoce a položte ji kolmo na talíř. Pak ji rozkrojte na čtvrtiny shora dolů, ale ne úplně. Nyní stačí postavit misku s citronem poblíž postele a užívat si jeho uklidňující vůni.

Zdroj: https://12tomatoes.com/benefits-sliced-lemon-near-bed/