Nenápadné předměty se v rukou dítěte můžou proměnit v smrtící zbraně. Tyhle věci rovnou schovejte

I když jsou na první pohled možná i nezajímavé, některé předměty, které máme doma, mohou být nebezpečné pro naše děti. Pokud je máte doma, raději je dejte z dosahu dětí, které je mohou nejen polknout, ale také vdechnout. Bude nutné si dávat na děti pozor, abyste s nimi poté nemuseli do nemocnice.

Jaké předměty patří mezi nebezpečné?

Prvním nebezpečným prvkem ve vaší domácnosti jsou magnety. Většinou si je vozíme jako suvenýr z dovolené a dáváme je na ledničku nebo jiný kousek nábytku. Jsou skvělou hračkou pro děti, ale je nutné jim vysvětlit, že mohou být také nebezpečné. Pokud je máte doma a jsou malé velikosti, dávejte si pozor, aby je malé dítě nespolklo. Většinou sice vyjdou přirozenou cestou, větší kousky ale možná budete muset odstranit jiným způsobem.

Baterie jsou také velmi nebezpečné. Ať se jedná o tužkové, nebo kulaté baterie, raději je dětem nedávejte do ruky. Vysvětlete jim, jak pro ně mohou být nebezpečné. Pokud se stane, že se baterie dostane do malého tělíčka, tekutina z ní se vylije do oběhu a může způsobit velké problémy. Nezapomeňte, že děti strkají do pusy spoustu předmětů, ale už si neuvědomují důsledky svých činů.

Zdroj obrázku: Freepik

Dlouhé předměty mohou být také nebezpečné

Děti berou do rukou další nebezpečné věci, jako je zubní kartáček, příbor nebo například plastová brčka. Možná ani netušíte, kolik předmětů máte doma, a přitom mohou dítěti ublížit. Dítě je má v rukou, může poskakovat nebo si hrát a přitom si příbor nebo brčko zapíchnout hluboko do krku. Odstraňte také kabely, řemeny nebo pásky či provazy.

Pro děti je nebezpečná taky kosmetika, kterou děti velmi rády ochutnávají, nebo plastové pytlíky, které je mohou udusit. Děti si velmi často hrají právě s věcmi, které nejsou hračkami. Při spolknutí krému nebo jiné kosmetiky můžete zavolat na toxikologickou linku, kde vám poradí, jak postupovat.

Zdroj: https://www.bannerhealth.com/healthcareblog/teach-me/7-dangerous-objects-for-babies-and-toddlers