Nenápadné předměty se v rukou dítěte můžou proměnit v smrtící zbraně. Tyhle věci rovnou schovejte

I když jsou na první pohled možná i nezajímavé, některé předměty, které máme doma, mohou být nebezpečné pro naše děti. Pokud je máte doma, raději je dejte z dosahu dětí, které je mohou nejen polknout, ale také vdechnout. Bude nutné si dávat na děti pozor, abyste s nimi poté nemuseli do nemocnice.

Jaké předměty patří mezi nebezpečné?

Prvním nebezpečným prvkem ve vaší domácnosti jsou magnety. Většinou si je vozíme jako suvenýr z dovolené a dáváme je na ledničku nebo jiný kousek nábytku. Jsou skvělou hračkou pro děti, ale je nutné jim vysvětlit, že mohou být také nebezpečné. Pokud je máte doma a jsou malé velikosti, dávejte si pozor, aby je malé dítě nespolklo. Většinou sice vyjdou přirozenou cestou, větší kousky ale možná budete muset odstranit jiným způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci z Karlovy univerzity určili tři typy ženského orgasmu. K výzkumu posloužil speciální vibrátor

Baterie jsou také velmi nebezpečné. Ať se jedná o tužkové, nebo kulaté baterie, raději je dětem nedávejte do ruky. Vysvětlete jim, jak pro ně mohou být nebezpečné. Pokud se stane, že se baterie dostane do malého tělíčka, tekutina z ní se vylije do oběhu a může způsobit velké problémy. Nezapomeňte, že děti strkají do pusy spoustu předmětů, ale už si neuvědomují důsledky svých činů.

Zdroj obrázku: Freepik

Dlouhé předměty mohou být také nebezpečné

Děti berou do rukou další nebezpečné věci, jako je zubní kartáček, příbor nebo například plastová brčka. Možná ani netušíte, kolik předmětů máte doma, a přitom mohou dítěti ublížit. Dítě je má v rukou, může poskakovat nebo si hrát a přitom si příbor nebo brčko zapíchnout hluboko do krku. Odstraňte také kabely, řemeny nebo pásky či provazy.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké jídlo si můžete vyrobit doma a zároveň ho dát psovi?

Pro děti je nebezpečná taky kosmetika, kterou děti velmi rády ochutnávají, nebo plastové pytlíky, které je mohou udusit. Děti si velmi často hrají právě s věcmi, které nejsou hračkami. Při spolknutí krému nebo jiné kosmetiky můžete zavolat na toxikologickou linku, kde vám poradí, jak postupovat.

Zdroj: https://www.bannerhealth.com/healthcareblog/teach-me/7-dangerous-objects-for-babies-and-toddlers