Čisté boty jsou základem každého outfitu. S trochou péče budou stále vypadat perfektně

Pokud máte nové boty, určitě budete chtít, aby vám vydržely dlouhé roky. V takovém případě je nutné se o ně starat, protože jinak vám nebudou sloužit tak, jak potřebujete. Stačí pamatovat na několik triků, díky kterým budete mít boty nejen čisté, ale také suché a funkční, aby vaše nohy ochránily.

Jak dostat skvrny ze semišových bot?

Semišové boty potřebují zvláštní péči. Nečistoty a špínu můžete snadno odstranit, pokud budete vědět, jak na to. Odstranit mastné skvrny můžete například kukuřičným škrobem nebo mastkem. Jsou to snadno dostupné prostředky, které opravdu fungují. Po 4–5 hodinách působení by skvrny měly zmizet. Na hnědý semiš se pak hodí káva, která je skvělým pohlcovačem nejen pachu, ale také nečistot.

Mohlo by vás zajímat:  Kuličky z alobalu zbaví prádlo statické elektřiny. Stačí je přidat do sušičky

Pokud si chcete vybělit podrážku, můžete tak učinit také doma. Stačí si k tomu vzít zubní pastu, která neobsahuje žádné barevné přísady, které by mohly podrážku obarvit. Podrážku čistěte měkkým zubním kartáčkem. Pokud máte nové boty, které nemáte vyšlapané, můžete je snadno roztáhnout, a to pomocí fénu a studeného vzduchu. Kožené boty si obujte, předtím si na nohy dejte ještě bavlněné ponožky. Zahřívejte boty a poté v nich choďte.

Zdroj obrázku: Freepik

Mokré boty nejsou vhodné pro vaše nohy

Lakované boty můžete vyleštit sametovými kapesníky. Pokud je budete leštit každý den, nikoho ani nenapadne, že vaše boty už dávno nejsou nové. Obuv je nutné také pravidelně sušit, protože jinak se v ní utvoří plísně, které se pak snadno dostanou na nohy samotné. Boty ale nikdy nedávejte na topení ani k jiným zdrojům tepla.

Mohlo by vás zajímat:  Jak snadno odstraníte chloupky v nose? Poradíme vám domácí triky

Stačí, když je dáte kousek od něj a boty vystelete novinami, které každé dvě hodiny vyměníte. Dávejte si ale pozor, abyste používali jen černobílé noviny, nesmíte do bot dávat barevné obrázky, protože barva by mohla proniknout do materiálu. Boty si pak můžete osvěžit pomocí vody, do které můžete přidat například citronovou šťávu.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2019/11/14/smarter-living/the-basics-of-caring-for-your-sneakers.html