Nejlepší cviky a venkovní aktivity, které udrží tělo v kondici během podzimu

Cvičení můžete během roku neustále měnit. Na podzim byste měli využít toho, že stále můžete být venku. Využijte posledních hezkých a teplých dnů k tomu, abyste zlepšili svou kondici. Podívejme se na pět způsobů, jak si můžete užít venku hodně pohybu a zároveň čerstvý vzduch. Těchto pět činností můžete provádět venku i na podzim a užít si pořádného pohybu.

Trail Running

Běh v přírodě v terénu je skvělá možnost, jak zapojit do pohybu celé tělo. Vezměte si běžecké boty a jděte do lesa. Běh v terénu je úplně jiný, než běh po rovném povrchu. Zapojíte mnohem více svalů, a to nejen v nohách. Vyzkoušejte to a sami uvidíte, že se pořádně protáhnete.

Mohlo by vás zajímat:  Milujete běhání? Vyvarujte se těmto nejčastějším chybám

Túra v přírodě

Hodně lidí to podceňuje, ale i samotná chůze je skvělým cvičením. A když ujdete více než 10 kilometrů v kuse, protáhnete si celé tělo. Navíc se nadýcháte čerstvého vzduchu, zvětšíte si kapacitu plic a uvidíte nádherné výhledy do podzimní krajiny.

front-view-man-posing-while-road-trip
Zdroj obrázku: Freepik

Kruhový trénink

Máte-li zájem o trénink v pravém slova smyslu, tohle je ideální možnost. Trénink spočívá ve vysoké intenzitě, při kterém si procvičíte celé tělo pomocí 10-15 cviků. Základní interval je 30 vteřin, pauza a potom dalších 30 vteřin u dalšího cviku. Celý kruh byste měli dokončit třikrát až čtyřikrát.

Mohlo by vás zajímat:  Nekoukat po ostatních, ale opravdu plavat. Jenom tak lze prospět fyzičce a překvapivě i psychice

Týmové sporty

Velmi přirozeným způsobem pohybu na podzim jsou sporty s přáteli. Nezáleží na tom, jestli si půjdete zahrát fotbal, basketball nebo jen frisbee. Nejenže zapojíte svaly v celém těle, ale také si užijete volný čas se svými přáteli a rodinou. A není nic lepšího, než aktivně strávené odpoledne.

Zahradničení

Budete se divit, ale také práce na zahradě se počítá jako cvičení. Právě na podzim tam máte obrovské množství práce. Hrabání listí, sekání trávy i zakládání nových záhonů působí jako balzám na tělo i duši. A budete mít krásně připravenou zahradu na další sezónu.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/fitness/ways-to-exercise-that-are-perfect-for-fall/