V sychravých podzimních dnech potřebuje pokožka péči

Chladné počasí je pro každou pokožku velmi náročné. Zlaté dny léta jsou pryč a nyní je čas pro změnu v péči o pokožku. Muži to většinou zanedbávají, ale kosmetická rutina rozhodně není jen pro ženy. Jestli chcete mít zdravou a bezproblémovou pokožku, musíte se o ni starat. Na podzim je důležitá hlavně hydratace a léčba spálené kůže z léta.

Cleanser s aktivním uhlím

Čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků, na který nesmíte zapomínat. Cleanser najdete v každé drogerii. Aktivní uhlí má detoxikační vlastnosti, odstraňuje maz, nečistoty, bakterie a pomáhá proti stárnutí pleti. Navíc vám odstraní odumřelou kůži a vyčistí ucpané póry. Jediný produkt pro vás může udělat hodně dobrého a jeho použití je velmi jednoduché.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo vidí mravence doma rád. Nevítaný hmyz vyžene oblíbená zelenina

Hydratační maska a krémy

Muž s maskou na obličeji asi vypadá trochu podivně. Nemyslete ale na to, jak vypadáte v masce. Myslete na to, jak díky ní bude vypadat váš obličej po celou zimu. Nejlepší jsou produkty, které obsahují zelený čaj, kadidlo a kokosovou vodu. To platí také pro hydratační krémy, které by v podzimní a zimní výbavě muže neměly chybět.

skin-care-handsome-young-shirtless-man-applying-cream-his-face-looking-himself-with-smile-while-standing-front-mirror
Zdroj obrázku: Freepik

Vitamín B3 pro skvrny a vrásky

Spálenou pokožku od sluníčka, pigmentové skvrny a vrásky můžete vyrovnat pomocí vitamínu B3, který zajistí také skvělou hydrataci. Jestli máte po létě na obličeji nebo kůži zarudnutí či skvrny, sérum s vitamínem B3 vám pomůže se všemi problémy po horkém létu. Začleňte tento produkt do své rutiny a vaše pokožka bude mnohem zdravější a krásnější.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné čištění notebooku prodlouží jeho životnost

Kofein pro unavené oči

Celé léto ve slunci mhouříte oči. To má jednoznačně za následek poškození a jemné vrásky kolem očí. Napravit to můžete dobrým očním krémem nebo gelem. Nejjednodušší je kuličkový aplikátor, který snadno nanesete pod oči a do jejich okolí. Některé produkty obsahují také kofein, který pomáhá očím vypadat méně otekle, zmírňují vrásky a jemné linky.

Zdroj: https://www.themanual.com/grooming/mens-skincare-tips-for-fall/