Nealkoholické pivo je skvělá alternativa nejen pro řidiče. Sportovcům pomůže k lepším výkonům

Nealkoholické pivo je náhražkou piva pro řidiče a další, kteří nemůžou pít alkoholické nápoje. Dokonale uhasí žízeň, ale je opravdu tohle „nulové“ pivo bez alkoholu a neutrální pro naše zdraví? Pojďme se podívat na fakta.

Nealkoholická piva jsou čím dál tím oblíbenějšími, hlavně v letním období. Především pro svoji chmelovou chuť, skvěle uhasí žízeň a neobsahují žádný alkohol. To může být ale zavádějící. Hranice pro nealkoholické nápoje je do 0,5 % alkoholu. Takže je potřeba kontrolovat etikety, kolik procent alkoholu daný nápoj obsahuje, a zbytečně jich nevypít velké množství.

Opravdu neobsahuje nealkoholické pivo alkohol?

Specialisté upozorňují na konzumaci nealkoholických piv. Zejména řidiči, těhotné ženy nebo lidé na lécích. Provedený průzkum prokázal, že ve 30 % ze 45 produktů byl obsažen alkohol. Proto by si měly dávat především pozor těhotné ženy, jelikož velké množství těchto drinků může za vrozené vady u dětí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se vyrábí nealkoholické pivo a jaké má zdravotní účinky?

Nealkoholické pivo se vyrábí podobně jako tradiční pivo. Rozdílem je zastavení při určitém procesu, aby se zabránilo obsahu alkoholu. Druhou metodou je odstranění alkoholu speciálním filtrem.

Mohlo by vás zajímat:  Vejce v majonéze plné kalorií a tuku děsí všechny lidi na dietě. Odborníci ho ale vyzdvihují

Nealkoholické pivo je určitě zdravější než tradiční pivo, protože neobsahuje alkohol, je méně kalorické, obsahuje sodík, hořčík a draslík. Kladně působí na nepříjemné příznaky menopauzy. Mezi další nealko piva patří ovocná. Těch by se měli vyvarovat především cukrovkáři, obézní lidé nebo lidé trpící inzulínovou rezistencí. Nealkoholické pivo bohužel obsahuje lepek, který nemohou konzumovat lidi trpící celiakií nebo nesnášenlivostí lepku.

Pomáhá při regeneraci?

Proč rozebíráme toto téma? Po olympiádě v roce 2018 byly zveřejněny účinky nealkoholického piva u německých olympioniků. Ti měli na hrách mimořádný úspěch a svůj podíl na tom mělo nealkoholické pivo. Konzumenti měli o 20 % sníženou aktivitu bílých krvinek a mnohem lepší funkci dýchání. Tyto účinky můžeme zařadit jako pozitivní, ale nicméně je potřeba dalších výzkumů.

Zdroj: https://beerconnoisseur.com/blogs/5-reasons-why-athletes-drink-beer