Tuk v horní části těla zmizí díky cvičení a správnému jídelníčku. Vše zvládnete v pohodlí domova

Hubnutí není pro mnoho lidí jednoduchou záležitostí. Mnoho lidí se potýká s ukládáním tuku v horní části těla. Zbavit se nevzhledných faldů na zádech a pažích přitom můžete i v pohodlí vlastního domova, rozhodně nemusíte ihned vyrazit do posilovny. Zjistěte, jaké cviky vám pomohou se zbavit tuku na zádech a co můžete udělat pro dokonalou postavu.

Jak zhubnout na zádech?

Zhubnout na zádech a pažích můžete jedině tím, že snížíte celkové procento tělesného tuku na těle. To znamená, že budete muset začlenit do svého života pravidelné cvičení a dietu. Nejlepšího efektu dosáhnete kombinací silového tréninku a kardia. Jestli chcete zhubnout na zádech, intervalový trénink vám také hodně pomůže. Nastartujete tím metabolismus a spálíte hodně kalorií a tuku.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké chyby nikdy neuvidíte u sebevědomých lidí?
Zdroj obrázku: Freepik

Cvičení na hubnutí zad a paží

Kardio trénink by měl být základem vaší rutiny. Začlenit můžete běhání nebo skákání přes švihadlo. Naplánujte si minimálně tři půlhodinové tréninky týdně. Na záda a paže je také skvělé plavání. Cviky vleže dokážou posílit břišní svalstvo, záda i paže. Navíc tím urychlíte spalování tuků. Záleží jen na vás, který z těchto tréninků bude nejlepší pro vás.

Při hubnutí paží a posilování svalů bude skvělé nejen plavání, ale také jóga. Posílíte jí prakticky všechny svaly v těle, včetně ramenních a zádových svalů. Při výběru cviků se zaměřte také na ty, které otevírají hrudník a posilují zádové svaly. Jóga ale bude skvělá také pro celkovou pružnost těla. A díky tomu se budete cítit mnohem lépe ve vlastním těle.

Mohlo by vás zajímat:  Po padesátce je lepší z jídelníčku vyřadit brambory, cukr i sůl

Základy pro dietu při hubnutí

Špatná strava je hlavní příčinou přibírání na váze. Jestli chcete obecně zhubnout, snažte se vyhýbat nasyceným tukům (červenému masu, uzeninám, mléčným výrobkům). Nahraďte nezdravé jídlo drůbeží, ovocem a zeleninou. Omezte konzumaci zpracovaných potravin a začněte pít hodně čisté vody. Na spalování tuků je úžasný také zelený čaj, šťáva z mrkve a celeru nebo grapefruit.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-back-fat