Některá povolání jsou náročná psychicky i fyzicky. Tahle zaměstnání patří mezi nejvíc stresující

Určitě to znáte, někdo má skvělé zaměstnání, které ho baví, naplňuje a navíc nevyžaduje žádné větší úsilí. Člověk se domů vrací v dobré náladě a spokojený, protože má svou práci hotovou. Některá zaměstnání jsou ale těžká nejen fyzicky, ale také psychicky, a nejsou tak pro lidi, kteří jsou citlivější nebo neumí jednat rychle.

Stresující můžete být i práce v kanceláři

Jestli patříte do vedení společnosti, i taková práce může být velmi náročná. Musíte uhlídat několik zaměstnanců pod sebou, navíc jim ukládat práce, kontrolovat je a najednou nemusíte cítit pevnou půdu pod nohama. Navíc pracujete nejen v týdnu, ale může se stát, že v kanceláři budete také přes víkend. Cestování, přátelství, navazování nových vztahů, to všechno mají za úkol vysocí manažeři.

Velmi těžkou práci mají také vojáci, kteří jsou tisíce kilometrů od svého domova a bojují za životy ostatních lidí. Práce je náročná fyzicky, ale také psychicky, protože vojáci kolem sebe nemají milující rodiny, které by je podporovali. Navíc riskují své životy a nikdy nevědí, jestli se ze své mise vrátí v pořádku domů.

Mohlo by vás zajímat:  I malá sklenka alkoholu škodí. Je rychlou cestou k rakovině i špatné paměti
Zdroj obrázku: Freepik

Učitel na střední škole? Jedno z nejvíce stresujících zaměstnání

Jestli se chystáte na pedagogickou fakultu, měli byste si to rozmyslet. Také učitel patří mezi rizikové povolaní. Musíte kontrolovat studenty, naučit je novým věcem, motivovat je k učení a rozvíjet je. Není to jednouché, i když učitelé mají dlouhé prázdniny a pracovní dobu nemají tak dlouhou. Volné víkendy ale jsou ve znamení příprav na další dny.

Stresující je také novinařina. Práce o víkendu, přesčasy, hledání nových témat. Pro mnoho z nich se jedná o stresující práci, protože se může stát, že nenajedou téma, o kterém by napsali. Musí mít neustále oči na stopkách. Navíc lidé dnes čtou více na internetu, a novinařina je tak ohrožena. Mezi těžká zaměstnání patří také například lékaři nebo horníci, kteří jsou celé dny zavření v dolech bez možnosti vyjít ven na denní světlo.

Zdroj: https://www.businessnewsdaily.com/1875-stressful-careers.html